Genel, Gündem

Gönüllü Elçilerimiz, TRT Ekranında…

TRT Haber tarafından hazırlanan ve ülkemizdeki uluslararası öğrencileri ekranlara taşıyan ‘Gönüllü Elçiler’ adlı belgesel programın çekimleri, bu kez üniversitemizde yapıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilerimizin Türkiye hakkındaki görüşleri ile üniversite eğitimlerinin sağladığı katkıların konu edinildiği belgesel programın çekimlerine, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı da katıldı.

Uluslararası öğrencilerimizden oluşan futbol takımının, akademisyenlerden oluşan futbol takımıyla yaptığı futbol maçında bir gol atan Rektör Alişarlı, öğrencilerle bilardo müsabakası da yaptı.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Tolga Özlü’nün yaptığı Gönüllü Elçiler programında ayrıca uluslararası öğrencilerimizle röportajlar yapıldı.

Uluslararası öğrencilerin akademi dünyasına ve üniversite yaşamına çeşitlilik ve önemli katkılar sağladığını anlatan Rektör Alişarlı, üniversitemizde daha çok uluslararası öğrenciye eğitim vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Üniversitemiz çekimlerinin renkli görüntülere sahne olduğu Gönüllü Elçiler programı her hafta Cumartesi günleri TRT Haber kanalında ekrana geliyor.