Bilinçli Toplum Güçlü Türkiye

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi olarak 30 yılı aşkın köklü akademik birikimimizi toplumun hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Kurulduğu 1992 yılından bu yana çağdaş eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra Ar-Ge, Ür-Ge, teknoloji üretimi ve transferi ile topluma hizmet çalışmaları yapan Üniversitemiz, uzun yıllar boyunca edindiği bilgi ve tecrübeyi topluma aktarıyor.

  Bu kapsamda kısa süre önce “Bilinçli Toplum, Güçlü Türkiye” mottosuyla hayata geçirdiğimiz “Kampüsten Hayata” projesiyle alanında uzman akademisyenlerimizin; sağlıktan teknolojiye, tarımdan eğitim ve iletişime geniş bir yelpazede ele aldıkları konular, kısa videolar şeklinde web sayfamızda ve sosyal medya kanallarında yayımlanarak, vatandaşlarımız bilgilendiriliyor.

  Yükseköğretim kurumlarının üç temel fonksiyonundan biri olan toplumsal katkı faaliyetleri kapsamında öncü ve yol gösterici yapısı ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi “Kampüsten Hayata” projesiyle topluma hizmet misyonunu yerine getirmektedir. Üniversitemiz, ülkemizin Türkiye Yüzyılı hedefleri ile bölgesinde ve dünyada güçlü bir Türkiye’nin inşası yolunda önemli bir rol üstleniyor. Uluslararasılaşma çalışmalarıyla da bu rolü destekleyen Üniversitemiz, güçlü akademik ve idari kadrosu ve 30 bini aşan ulusal ve uluslararası öğrencisi ile Türkiye’nin aydınlık yarınlarına katkı sunuyor.

  Yayınlanan tüm toplumsal katkı video listesine ulaşmak için : TIKLAYINIZ

   

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/svhs
  Önceki İçerikÜniversitemiz 2023 yılı Kurumsal İç Değerlendirme Raporu (KİDR) Yazım Hazırlıkları Toplantısı
  Sonraki İçerikKampüsten Hayata – Anayasa Hukuku – Bilgi Edinme