BAİBÜ sıfır atık kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor

  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, “Hedef Sıfır Atık” amacıyla kampüsümüzde atıkların azaltılması ve sıfıra indirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

  Üniversitemiz Yapı İşleri Daire Başkanlığı personeli tarafından atık kumaşlar, zamanla deforme olmuş ve atıl durumdaki sandalyelerin döşemesinde kullanılıyor. Bu sayede hem atık kumaşlar geri dönüştürülüyor hem de kullanılamaz hale gelen sandalyeler yeniden işlev kazanıyor.

  BAİBÜ, bu çalışmada Bolu’da ileri teknolojilerini kullanarak kontrplak ve yarı mamul üreten Tuncay Kontraplak’ın da desteğini aldı. 

  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun KARACA, döşeme işleri yapan personele yaptıkları katkılar için teşekkür ederek, hediye takdim etti. Programa Genel Sekreter Yardımcısı Nihani YILDIRIM, Projenin yürütücüsü Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Bülent BALOĞLU, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mustafa DEMİREL ve Bakım ve Onarım Şube Müdürü Ferudun NALBAT, Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Murat KILIÇASLAN’ da katıldı.

  BAİBÜ’nün bu çalışması, Sıfır Atık Projesi’ne katkıda bulunmanın yanı sıra, sürdürülebilir bir kampüs oluşturma hedefine de hizmet ediyor. Üniversite, gelecekte de atık yönetimi konusunda benzer çalışmalar gerçekleştirmeyi planlıyor.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/erdk
  Önceki İçerikBAİBÜ İLEF-İG 2024 1. Uluslararası Dijital Dönüşüm ve Yeni Medya Sempozyumu
  Sonraki İçerikBAİBÜ ve TOBB Bolu Kurulları arasında Girişimcilik Protokolü imzalandı