BAİBÜ ve TOBB Bolu Kurulları arasında Girişimcilik Protokolü imzalandı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, TOBB Bolu İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları arasında Üniversitemiz öğrencilerine dönük “Girişimcilik Kulübü” protokolü imzalandı.

  Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Alemdar, TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Yüce, TOBB Bolu İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Murat Karaağaç ve kurul üyeleri katıldı.

  Protokol ile sürdürülebilir kalkınmanın temel şartlarından birisi olan kadınların ve gençlerin ekonomiye katılımını sağlayabilmek, üniversitemizde girişimcilik ekosistemini artırmaya yönelik çalışmalar yürütmek, toplumsal katkı ve sürdürülebilir kalkınma amaçları çerçevesinde ortak projeler organize edilmesi, sürdürülebilir kalkınma amaçlarının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmak amacı ile faaliyetler yapılması ve projeler geliştirilmesi, ulusal ve uluslararası fonlara yönelik ortak projeler hazırlanması ve başvuruların gerçekleştirilmesi, ortak eğitimler, atölye çalışmaları, yarışmalar ve paneller düzenlenmesi, sürdürülebilir kalkınma amaçlarının gençlik çalışmalarının planlanmasında kullanılması amacı ile çalışmalar gerçekleştirilmesi ve düzenli toplantılar gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/7bgo
  Önceki İçerikBAİBÜ sıfır atık kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor
  Sonraki İçerik4/B Sözleşmeli Personel Alım İlanında Yedekten Atanmaya Hak Kazananlar