YKS’de görev alacak personele eğitim

  YKS kapsamında 8 Haziran Cumartesi günü saat 10.15’te yapılacak Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 9 Haziran Pazar günü saat 10.15’te yapılacak Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve saat 15.45’te yapılacak Yabancı Dil Testi (YDT) oturumlarında görev alacak personele, sınavların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Doç. Dr. Ayhan Çetinkaya tarafından eğitim verildi.

  İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen eğitim programının sabahki bölümünde bina sınav sorumluları ve yardımcılarına; öğleden sonraki bölümünde ise bina yöneticileri, kuryeler ve cihaz görevlilerine, sınav öncesi ve sonrası ile sınav sırasında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirme yapıldı.

  YKS oturumlarının yapılacağı hafta sonu, ilimizde emniyet görevlileri dahil 2 bin 500 personel görev yapacak. Görevli personele; bina ve salonların hazırlanması, bakım ve tadilatlarının yaptırılması, bina çevresindeki inşaat, düğün konvoyu ve benzeri gürültülü etkinliklere karşı tedbir alınması, sınıf içi sıra düzeninin sağlanması, kimlik belgeleri ve kimlik belgelerinin kontrolünün doğru şekilde yapılması, adayların binaya giriş ve çıkış saatleri, aday yakınları ve araçların durumu ve benzeri konularda sunum yapıldı.

  8 ve 9 Haziran 2024 tarihlerinde YKS ‘ye Girecek Adaylara Tavsiyeler ise şöyle sıralandı:

  • Evden çıkmadan önce aday MUTLAKA geçerli kimlik (Nüfus cüzdanı veya süresi dolmamış pasaport) ve sınav giriş belge kontrollerini yapmalı.
  • Gecikmenin önüne geçmek için erken saatte sınav binalarına ulaşım sağlanmalı.
  • Üniversitemiz yerleşkesi hakkında bilgi için sanal tur http://sanaltur.ibu.edu.tr/, video https://youtu.be/RgB5lT3bXCU veya aşağıda yer alan fotoğraf görseli ile gerekli bilgileri alabilirsiniz. Resimde sarı ile işaretli kısım araçların tek yön istikametini göstermektedir. Kırmızı ile ara yollarda yürüme mesafesinde geçiş sağlanabilir.
  • Sabah Oturumlar için binaya son girişin 10.00
  • Öğleden sonraki oturum için 15.30 olduğunu unutmayalım.

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi olarak, YKS’ye girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/8heg
  Önceki İçerikÖğrencilerden toplumsal dayanışmaya örnek çalışma
  Sonraki İçerikSeramik Bölümü öğrencilerinden Rektör Alişarlı’ya ziyaret