Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğünün kaliteyi artırma çalışmaları sürüyor

  Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğünün kaliteyi artırma adına yaptığı toplantılar devam ediyor. Bu kapsamda Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Coşkun Karaca başkanlık etti. Toplantı; Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Gerede Meslek Yüksekokulu, Mengen Meslek Yüksekokulu, Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu yöneticileri ile akademik ve idari personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Kalite sistemi ve kalite süreçlerinin iyileştirilmesinin ele alındığı toplantıya Kalite Koordinatörlüğünden; Kalite Koordinatör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Çakır, Prof. Dr. Zeki Arsal, Prof. Dr. Fatih Konur, Doç. Dr. Nezih Okur, Doç. Dr. Nuriye Özengin, Uzm. Songül Yorgun katılım sağladı.

  Toplantıda, Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Coşkun Karaca, Üniversitemiz Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Kalite kavramının sadece bir süreç değil aynı zamanda kültür olduğunu vurgulayan Karaca, kalite anlayışını güçlendirmek için iş birliği ve dayanışmanın önemine işaret etti.

  Koordinatör Yardımcıları tarafından; liderlik, kalite ve yönetim, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı başlıkları altında izleme, iyileştirme ve değerlendirme süreçleri ile ilgili sunum yapıldı. Toplantı kapsamında, kalite standartlarının yükseltilmesi, öğrenci memnuniyeti ve akademik başarıların artırılmasına yönelik atılacak adımlar görüşüldü.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/xlei
  Önceki İçerik“Birlikte Öğrenme Üniversitesi” 2024 Bahar Dönemi başvuruları devam ediyor
  Sonraki İçerikÜniversitemizden öğrencilere yönelik uygulamalı eğitim