Düzce Bolu AR-GE Proje Pazarı başarıyla sona erdi

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Düzce Üniversitesi Sanayi ve İş Dünyası İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜSİMER), Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TTMER), Düzce Teknopark, Bolu Teknokent, Düzce Teknoloji Transfer Ofisi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı iş birliğinde düzenlenen Düzce Bolu AR-GE Proje Pazarı 2024 etkinliği, gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

  Ödül töreni ve kapanış programına Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Karaca, BAİBÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Özyurt, Bolu Teknokent Müdürü Prof. Dr. Mustafa İmren, Düzce Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Resul Kara ve il protokolü katıldı.

  Programda konuşma yapan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile birlikte yürüttükleri Düzce Bolu AR-GE Proje Pazarı etkinliğine yüksek sayıda başvuru olduğunu belirterek etkili ve katma değeri yüksek ürünlerin dereceye girdiğini ifade etti. Sözbir etkinliğe katkılarıyla destek olan kurum kuruluş, sponsorlar ve jüri üyelerine teşekkür etti.

  Açılış konuşması ardın dereceye girenlere ödüller Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Karaca ve BAİBÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Özyurt tarafından verildi. Ödüllerde; Mahmut Mert Büyükbaş “Model Uydu” projesi ile birinci olurken, Selman Turan “Hafif Elektrikli Araçlar İçin Yüksek Verimli ve Hızlı Şarj Cihazının Tasarımı” ile ikinci, Faruk Barbaros Kalyoncu ise “Arı Hastalıklarında Kullanılmak Üzere Sağlıklı Bal Arılarından Probiyotik Bakterilerin İzolasyonu ve Saflaştırılması” projesi ile üçüncü oldu.

  “Uluğ Bey Bilim ve Araştırma” kategorisinde Erdi Buluş “NanoTek Yara Örtücü Bantlar-Ozon Yağı İle Güçlendirilmiş Membranlar” projesi ile birincilik ödülünün sahibi olurken, Doğu Ramazanoğlu “NanoGuard” ile ikincilik, Ömer KARA ise “BioClean A.Ş.” projesi ile üçüncülük derecesi elde etti.

  “El-Cezeri Teknoloji Liderleri” kategorisinde ise Kader Coşkun (Fibrobeton) “Ultra Erken Dayanımlı Beton Karışımı” projesi ile birinciliği kazanırken, Ahmet İnce (3-S Mühendislik Müşavirlik San. ve Tic. A.Ş. ) “Gıdaya Temas Eden ve Kozmetik Ürünlere Uygun Yağlayıcılar: Biyo Bazlı Kaprilik Kaprik Asit Esterlerinin Sentezi” projesi ile ikinci oldu. Seren Bakırdöven ise (Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.) “Bor Mineralleri İle Zenginleştirilmiş Poliüretan Sandviç Panellerin Geliştirilmesi ve Endüstriyel Uygulamalarının Araştırılması” projesi ile üçüncü olmayı başardı.

  Başarıyla uygulanan AR-GE Proje Pazarı etkinliği önümüzdeki yıl Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/ryol
  Önceki İçerikOtizm Spektrum Bozukluğu olan bireylere yönelik projeye TÜBİTAK desteği
  Sonraki İçerikRenkli görüntülere sahne olan Uluslararası Öğrenciler Günü’ne yoğun ilgi