BOLU TEKNOKENT en modern örneklerle büyüyecek

  Bolu Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) heyeti, üniversitemizin de paydaşı olduğu Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ni (BOLU TEKNOKENT) büyütmek ve geliştirmek amacıyla ülkemizin öncü teknokent bölgelerine düzenlediği teknik gezilere devam etti.

  Ar-Ge firmalarının ilgisi ve talebi sonucunda yüzde 100 doluluk oranına ulaşan BOLU TEKNOKENT’e yeni binalar kazandırılması ve birimlerin modellenmesi amacıyla Ocak ayında Ankara’daki 3 üniversiteye yapılan gezinin ardından, bu kez İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) teknokent bölgelerine teknik ziyaret gerçekleştirildi.

  Bolu Valisi Erkan Kılıç başkanlığındaki ziyaretlere; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Karaca, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Abdullah Alemdar, Bolu Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Gülen, BOLU TEKNOKENT Müdürü Prof. Dr. Mustafa İmren, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Öğr. Gör. Bülent Baloğlu, Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mine Tunçok Sarıberberoğlu ve teknik heyet katıldı.

  SANTEK heyeti ilk olarak İTÜ ARI TEKNOKENT’i ziyaret etti. Teknokent Müdürü Prof. Dr. Atilla Dikbaş ve teknokentte görev yapan akademisyenlerin yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından SANTEK heyeti, İTÜ ARI TEKNOKENT’teki Ar-Ge firmalarını ziyaret ederek, yönetici ve temsilcilerle görüşmelerde bulundu.

  İkinci ziyaret, YTÜ YILDIZ TEKNOPARK’a yapıldı. Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman’ın yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından YILDIZ TEKNOPARK’taki Ar-Ge firmaları ziyaret edildi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/4hcl
  Önceki İçerik2023-YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
  Sonraki İçerik26 Eylül Arapça Yeterlik Sınavı listeleri ve bilgilendirme