Anne ve kızı, GSF’den birlikte mezun oldu

  Zonguldak Ereğlili anne ve kızı, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’nden aynı gün mezun oldu.

  Alaplı Kız Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1996 yılından itibaren Ereğli Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmen olarak görev yapan 47 yaşındaki Ayşe Naziker Karahan, Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları programını tamamladı ve 2020 yılında kızı Sena Karahan’la birlikte Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi özel yetenek sınavlarına girdi.

  Aynı gün girdikleri sınavda başarılı olan Ayşe Naziker Karahan, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü; Sena Karahan ise Resim Bölümü’ne girmeye hak kazandı. 4 yıllık başarılı bir eğitim hayatının ardından anne ve kızı, 3 Haziran Pazartesi günü, İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen mezuniyet töreninde birlikte mezun olmanın sevincini yaşadı. Aynı zamanda Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nü birincilikle bitiren Ayşe Naziker Karahan, kepini kızıyla birlikte havaya fırlattı.

  Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan Ayşe Naziker Karahan’ın diğer kızı Mevre Safiye Karahan ise, halen aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Sanata olan yetenekleriyle göz dolduran başarılı aile, eğitimlerine Üniversitemizde devam etmeyi hedefliyor.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/5ofl
  Önceki İçerikOnlıne Eğitim Semineri: TÜBİTAK Ulakbim – Sprınger Nature Ücretsiz Açık Erişim Makale Yayınlama Anlaşması Mayıs Ayı Eğitimi
  Sonraki İçerikGirişimciler Topluluğu’ndan Rektör Alişarlı’ya ziyaret