Ünlü Ayakkabılar Sergileniyor

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), sanat ve spor dünyasının ünlü isimleri ile şair, yazar ve gazetecilerin iş ve özel yaşamlarında kullandıkları ayakkabıları ‘Yaşayan Ayakkabı Müzesi’nde sergiliyor. Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale tarafından hayata geçirilen müzede, ayakkabıların yanı sıra ünlü isimlerin el yazılarıyla Üniversitemize gönderdikleri notlarda yer alıyor.
    Popüler müziğin duayen isimleri Nilüfer’den Erol Evgin ve Nazan Öncel’e, Samanyolu şarkısıyla gönüllere taht kuran merhum sanatçı Berkant’tan piyanosu eşliğinde söylediği şarkılarıyla hatırlanan Ferdi Özbeğen’e, yıllarca ilgiyle izlenen Eurovision yarışmasında ülkemizi ilk kez temsil eden Semiha Yankı’dan halk müziğinin sevilen ismi Hüseyin Turan’a; çocukların dünyasını anlatan Gülten Dayıoğlu’ndan Türk Edebiyatının çağdaş yazarlarından Buket Uzuner’e; tiyatro, sinema ve seslendirme sanatçıları Kenan Işık, Selda Alkor, Nilüfer Açıkalın, Necati Şaşmaz ve Recep Aktuğ’a; Dünya’da en çok izlenen spor organizasyonlarından biri olan ABD’nin profesyonel basketbol ligi NBA’de oynayan Hidayet Türkoğlu’ndan milli futbolcu Rüştü Rençber’e; Ayşenur Yazıcı ve Metin Uca’ya; özgün müziğin usta ismi Ahmet Kaya’dan Safiye Soyman’a kadar pek çok ünlü ismin giydikleri ayakkabılar Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin müzesinde sergileniyor.
    60 ünlü ismin ayakkabılarının sergilendiği müzede aynı zamanda ayakkabıların nerede giyildiğinin anlatıldığı el yazısı notlarda bulunuyor.

    Önceki İçerikTebrik Ziyaretleri…
    Sonraki İçerikGerede MYO İzlenimlerini Paylaştı