Gerede MYO İzlenimlerini Paylaştı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu, geçtiğimiz aylarda Çek Cumhuriyeti ve İspanya’da ‘tasarım, üretim, markalaşma ve pazarlama’ konularında çalışmalar yaptığı ‘Ayakkabı Yapımında Yeni Tasarımların ve Üretim Tekniklerinin İncelenmesi’ adlı Avrupa Birliği projesinin sonuçlarını açıkladı ve yurt dışı ziyaretlerindeki izlenimlerini paylaştı.
  Proje sonuçlarının kamuoyuna duyurulması amacıyla Gerede Ticaret ve Sanayi Odasında toplantı düzenlendi. Toplantıya, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, Gerede MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale ile bazı kurumların yöneticileri ile iş adamları katıldı.
  Projenin sonuçları arasında, kalifiye iş gücü ve ihracatın arttırılmasının sağlanması, ayakkabı sektöründeki eğitime verilen desteğin arttırılması, çok taraflı ve farklı paydaşların bir araya geldiği ulusal ve uluslararası projeler için altyapı oluşturulması ve rekabetin geliştirilmesi ile Avrupa’da hızlı şekilde değişen ayakkabı eğitimi ve üretimindeki yeniliklerin ülkemiz sektöründe uygulanmasının sağlanması yer alıyor.
  Avrupa Birliği Bakanlığı’nın desteklediği ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin koordinatörlüğünü yaptığı projenin yurt içi ve yurt dışından da ortakları bulunuyor.

  Önceki İçerikÜnlü Ayakkabılar Sergileniyor
  Sonraki İçerikTebrik Ziyaretleri Sürüyor…