Bolu MYO Mezuniyet Törenine Büyük İlgi…

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Kongre Merkezi Bordo salonda düzenlenen törende, mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşadılar. Törenden önce öğrencilere ve ailelerine, Kongre Merkezi’nin önünde kurulan stantlarda mezuniyet yemeği ikram edildi. Rektör Vekili Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, Genel Sekreter Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu ve Bolu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Lök, Kongre Merkezi Fuaye alanında, öğrencilerin yıl boyunca yaptıkları çalışma ve projeleri sergiledikleri stantları gezerek, öğrencilerden bilgi aldılar.

  Bordo salonda devam eden törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu, Bolu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Lök, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

  “Sizlere Sunulan İmkânları İyi Değerlendireceğinize İnanıyorum”

  Törenin açılışında konuşan Yrd. Doç. Dr. Hasan Lök, son 8 yıllık dönemde yüksek öğretimde yapılan reformlarla, dikey geçiş sınavı ile fakültelere geçişte kontenjan artışı sağlandığını hatırlatarak, “Her yıl okulumuzdan 50-60 civarında öğrencimiz fakültelere geçmektedir. Sizlere sunulmuş olan bu imkânı iyi değerlendireceğinizi düşünüyorum. Elde etmiş olduğunuz bilgilerinizle ülkemize, vatanımıza ve devletimize hayırlı hizmetler yapacağınızı ümit ediyorum. Hepinizi sağlık ve esenlikler içerisinde yuvanızdan uğurlarken Bolu’yu unutmamanızı, kapımızın sizlere her zaman açık olduğunu belirtmek istiyorum.” diye konuştu.

  Yrd. Doç. Dr. Hasan Lök, mezuniyet yemeğinin organize edilmesinde emeği geçen aralarında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile SEMMAK Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu’nun da olduğu kişilerle, aralarında Erpiliç’in de olduğu pek çok kurum, kuruluş ve firmaya teşekkür etti.

  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar ise, öğrencilerimizin, merhum İzzet Baysal’ın vergileri ödenmiş kazancının tamamına yakınını bağışladığı, vakıf destekli bir devlet üniversitesinde eğitim gördüklerini ifade ederek, hayırseverliğin güzel bir örneğinin yaşandığı üniversitemizde, öğrencilerimizin de bu değerlerle donanmış olarak mezun olduklarını söyledi.

  “Milletimiz Tarihin Hiçbir Döneminde Soykırım Suçu İşlememiştir.”

  Konuşmasında son günlerde yaşanan bazı olaylara da değinen Bahar, bu güzel ortamlarda, huzur içerisinde mezuniyet törenleri düzenlenebiliyorsa bunu vatan, millet, devlet ve Allah adına yurdun her köşesinde canı pahasına mücadele veren güvenlik güçlerimize borçlu olduğumuzu ifade etti. Almanya’nın soykırım kararını da esefle kınadığını vurgulayan Bahar, milletimizin tarihin hiçbir döneminde soykırım suçu işlemediğini ve halen 3 milyon Suriyeli’yle ekmeğini paylaştığını söyledi. Bahar, 100 bin Suriyeli sınırlarına dayandığında ne yapacağını şaşıran Avrupa’nın önce kendi tarihini araştırması gerektiğini de sözlerine ekledi.

  Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ise, bu özel günlerinde öğrencilerle birlikte olmaktan kıvanç duyduğunu belirterek özetle, “Hayata yeni bir adım atıyorsunuz. Bir kısmınız dikey geçişle üniversite eğitiminizi tamamlayacaksınız, bir kısmınız iş hayatına atılacaksınız, bir kısmınız kendi işinizi kuracaksınız. Türkiye’nin ara elemana çok ihtiyacı var. Bunu bütün sanayicilerimiz dile getiriyor. Sizler, bu eksiği gidereceksiniz. Yönünüzü nasıl çizerseniz çizin mutlu ve başarılı olmanızı temenni ediyorum.” dedi.

  Bolu MYO’nun sporda ve bilimsel etkinliklerde ödül alan öğrencilere ve öğretim elemanlarına protokol üyeleri tarafından teşekkür plaketleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Tören, mezuniyet belgelerini öğretim elemanlarından alan öğrencilerin keplerini havaya fırlatmalarının ardından sona erdi.

  Önceki İçerikGerede MYO’da Mezuniyet Coşkusu
  Sonraki İçerikGenç Hemşireler, Mezuniyet Sevinci Yaşadı