Genç Hemşireler, Mezuniyet Sevinci Yaşadı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencileri, İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi salonda düzenlenen törende, mezun olmanın sevinci ve heyecanını yaşadılar. Törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, Genel Sekreter Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu, Bolu Sağlık YO Müdürü Doç. Dr. Arzu İlçe, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri ile sahneye davet edilen anne ve babaları tarafından teşekkür plaketi ve mezuniyet belgeleri verildi.

  Törenin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Arzu İlçe, İzzet Baysal Vakfı destekli bir devlet üniversitesi olan AİBÜ’nün, ülkemizin sayılı üniversitelerinden biri olduğunu vurgulayarak, Hemşirelik Bölümü’nün amacının sağlığın korunması ve yükseltilmesi olduğunu söyledi. “Hemşireliğe yapılan katkı doğrudan insan sağlığına yapılan katkıdır.” diyen İlçe, “Lisans mezunu hemşirelerin yoğun olarak çalıştığı hastanelerde enfeksiyon hızları, ölüm oranlarının daha az görüldüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aslında hemşireler sağlık profesyonelleri arasında sayıca en fazla ve toplumla en entegre çalışan sağlık profesyonelleridir. Hiçbir sağlık hizmeti hemşireler olmadan gerçekleştirilemez.” diye konuştu.

  “Biz İzzet Baysal Üniversitesiyiz ve Bunun Gururunu Taşıyoruz.”

  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar ise, üniversitemizin idari-akademik personeli ve öğrencileriyle birlikte çok büyük bir aile olduğunu vurgulayarak, “Burası İzzet Baysal’ın kenti. Almadan vermenin en büyük örneği, İzzet Baysal’dır. Biz, İzzet Baysal Üniversitesiyiz ve bunun da gururunu taşıyoruz. Bu açıdan, mezun öğrencilerimizin de sorumluluklarını ve görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerine canı gönülden inanıyorum.” şeklinde konuştu.

  Tören, mezuniyet belgelerini alan ve Hemşirelik Yemini eden öğrencilerin keplerini havaya fırlatmalarının ardından sona erdi.

  Önceki İçerikBolu MYO Mezuniyet Törenine Büyük İlgi…
  Sonraki İçerikÖğrenci Toplulukları Hk. Duyuru