BAİBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, Eğitimde Başarı Çıtasını Yükseltiyor

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, kurulduğu 2010 yılından bu yana başta İngilizce olmak üzere verdiği dil eğitimlerinde kalitesini sürekli artırarak, yabancı dil eğitimi veren yüksekokullar arasında öğrencilerin en çok talep ettiği okullardan biri oldu.

  Bölüm bazında aktif eğitimin yapıldığı Hazırlık, İngilizce Mütercim Tercümanlık ve Modern Diller bölümlerine öğrenci tercihleri yıllar bazında büyük bir artış gösterdi.

  Bu yıl Hazırlık Bölümü’nde isteğe bağlı bölümlerin sayısı 13’ten 29’a yükselirken öğrenci sayısı ise isteğe bağlı bölümler için 90 dan 237’ye, toplamda ise 796’ya ulaştı. Hazırlık Bölümü’nün eğitim kalitesi yapılan sınavlara da yansıdı. Sınavlarda öğrencilerin başarı oranı yüzde 78’e ulaşırken, not ortalamaları da yükseldi.

  Geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını vermenin sevincini yaşayan İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü, üniversiteye giriş sınav sonuçlarına göre ilk yerleştirmede tercih yapılan toplam 34 bölüm arasında puan sıralamasında 8’inci sırada yer aldı ve bölümün kontenjanı tümüyle doldu.

  Modern Diller Bölümü’nde ise İngilizce, Almanca, Fransızca, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Ukraynaca olmak üzere verilen toplam 8 yabancı dil eğitiminin yanı sıra öğrenciler ile üniversite personeli için farklı dilleri kapsayacak eğitim çalışmaları sürüyor.

  Türkiye’de İngilizce dil eğitiminde cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefleyen BAİBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu,  Türkiye’nin farklı illerindeki öğrencilerden gelen yoğun talepleri karşılamak üzere yaz dönemlerinde İngilizce hazırlık eğitimi vermeye hazırlanıyor.

  Önceki İçerikTUBİTAK MARTEK Engellilere Yönelik Girişimcilik Eğitimleri
  Sonraki İçerikNÜRDAM, Nükleer Reaktörler ve CERN’in Tedarikçisi Olmaya Hazırlanıyor