Üniversitemizin GreenMetric sıralaması yükseldi

  Üniversitemiz, dünya üniversitelerini çevre bilinci ve sürdürülebilirlik açısından değerlendiren GreenMetric 2023 sıralamasında, geçen yıl 4 bin 930 olan toplam puanını 5 bin 605’e çıkararak, genel sıralamada 1183 üniversite arasında 678’e yükseldi.

  Geçtiğimiz yıl sıralamaya giren 1050 üniversite arasında toplam 4 bin 930 puan alarak 709’uncu sırada yer alan Üniversitemiz, bu yıl üniversite sayısı artmasına rağmen toplam puanını 5 bin 605’e çıkararak, dünyadaki çevreci üniversiteler arasındaki yerini 678’e yükseltmiş oldu.

  GreenMetric derecelendirme sisteminde üniversiteler bu yıl, yapı ve alt yapı, enerji ve iklim değişikliği, atık, su, toplu taşıma ve eğitim ve araştırma alanlarında aldıkları puanların toplamı doğrultusunda sıralandı.

  GreenMetric sıralamasına ilk kez 2019 yılında başvuran Üniversitemiz, üniversite sayısı yıldan yıla artmasına rağmen, Çevre Koordinatörlüğü’nün çalışmaları sayesinde bu yıl hem toplam puanını hem de genel sıralamasını yükseltmeyi başardı.

  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, üniversitemizin ulusal ve uluslararası derecelendirme kuruluşlarının sıralamalarındaki istikrarlı yükselişinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, üniversitemizin gelişmesinde emeği geçen akademik ve idari personele teşekkür etti ve başarılı çalışmalarının devamı diledi.

  GreenMetric sıralamalarına https://greenmetric.ui.ac.id/rankings/overall-rankings-2023 bağlantısından ulaşılabilir.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/br0f
  Önceki İçerikNamazın anlamı ve önemi anlatıldı
  Sonraki İçerikGörevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yazılı Sınav Sonucu Hakkında