UNISSULA ile eğitimde iş birliği protokolü

  Endonezya’da eğitim öğretim faaliyeti sunan Sultan Agung Islamic University – Sultan Agung İslam Üniversitesi (UNISSULA) ile eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.

  İsmini ulusal kahramanından alan Sultan Agung İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Dr. Setyo Trisnadi, akademik bir heyet ve öğrencilerle birlikte Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni ziyaret etti. Endonezyalı heyeti, Rektör Vekili Prof. Dr. Aydın Him ağırladı.

  Rektörlük Senato Odası’nda düzenlenen toplantıda, iki üniversite arasında ortak Ar-Ge çalışmaları ile öğretim elemanı, idari ve teknik personel ve öğrenci değişimini kapsayan eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. Protokol metni, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu ve  Sultan Agung İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Dr. Setyo Trisnadi tarafından imzalandı.

  Rektör Vekili Him, Endonezyalı heyete üniversitemizi tanıttı

  Toplantıda Üniversitemiz hakkında heyete ayrıntılı bilgi veren Rektör Vekili Him, Erasmus+, Mevlana ve Farabi değişim programları kapsamında, 3 bin 500’ü aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaptığımızı, yılda yaklaşık 140 öğrencimiz ile 40 öğretim elemanımızın farklı uluslararası üniversitelerde eğitim öğretim faaliyetlerine katıldığını söyledi.

  Sultan Agung İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Dr. Setyo Trisnadi ise 1962 yılında kurulan üniversitede 15 bin öğrencinin eğitim gördüğünü ve 31 lisans, 7 lisans üstü ve 3 doktora programı olduğunu belirtti. Üniversite ve Tıp Fakültesi hakkında bilgi verdi.

  Endonezyalı heyet, Gölköy kampüsünü ve Tıp Fakültesi’ni gezerek, akademisyenlerden bilgi aldı.

  Faculty of Medicine Sultan Agung Islamic University

  Dr. Setyo Trisnadi

  Dean of Faculty of Medicine Unissula

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/qhk8
  Önceki İçerikSpor Bilimleri Fakültesi sınavında 600 aday yarışıyor
  Sonraki İçerikMerve Nur’dan Avrupa Paralimpik Şampiyonası’nda altın madalya