Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Göreve Başladı

  Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne (AİBÜ) Rektör olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Alişarlı göreve başladı.

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın üniversitemiz rektörlüğüne atanması dolayısıyla bugün rektörlük makamında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Törende Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, rektörlük cübbesini giydirerek Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’ya görevini devretti. Mollaibrahimoğlu, yeni dönemin Üniversitemiz, Bolu ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek Rektör Alişarlı’ya yeni görevinde başarılar diledi.

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ise Rektör vekili olarak bu süreçte gösterdikleri fedakârlık ve üstün gayretlerinden dolayı Mollaibrahimoğlu’na teşekkürlerini sundu.

  Alişarlı “Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü görevi, Yüksek Öğretim Kurulu’nun önerisi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile şahsımıza tevdi edildi. Öncelikle bu ulvi görevi bizlere tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi arz ederken, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Yekta Saraç ve kurulun değerli üyelerine ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Başta İzzet Baysal Vakfı olmak üzere eğitime gönül vermiş hayırseverlerden aldığı güçle ülkemiz yükseköğreniminde müstesna bir yer edinen Üniversitemizde, görev süremiz boyunca birlik ve beraberlik içerisinde güzel hizmetler yapmayı Allah’tan temenni ediyorum.  Üniversitemizin kurucusu merhum İzzet Baysal’ı rahmet ve minnetle yâd ediyor, kuruluşundan bugüne üniversitemizin gelişmesine destek veren bütün hayırseverlerimize, kıymetli Bolu halkına, öğrencilerimize ve tüm çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

  Önceki İçerikÜniversitemizde Bayramlaşma Töreni…
  Sonraki İçerikYabancı Dil Yeterlilik Sınavı Hk. Duyuru