Rektör Alişarlı, Bolu Fen Lisesi öğrencilerine röportaj verdi

  Bolu Fen Lisesi öğrencileri, çıkaracakları okul dergisinde yayımlamak amacıyla Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ile röportaj yaptı.

  Bolu Fen Lisesi Müdürü Ali İhsan Duman, Kimya Öğretmeni Selma Ünal ve 3 öğrenci, Rektör Alişarlı’yı makamında ziyaret etti.

  Görüşme kapsamında merak ettikleri soruları kendisine soran öğrencilerle samimi bir söyleşi gerçekleştiren Rektör Alişarlı, “Rektörü olduğunuz üniversitenin Türkiye’deki konumunu nasıl buluyorsunuz?” şeklindeki soruyu, 31 yıl önce kurulan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin ülkemizin köklü ve saygın üniversitelerinden biri olduğunu vurgulayarak, özetle “Üniversitemiz, Türkiye’deki 206 üniversite arasında ilk 40’ta yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Beştepe Külliyesi’nde düzenlenen Akademik Açılış töreninde hem Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar’ın dillendirdiği ve övgüyle bahsettiği ulusal ve uluslararası sıralamalarda yer alıyoruz. İyi bir konumdayız ve daha iyi olmak için çalışıyoruz. Üniversitemiz,  uluslararası düzeyde ilerleme konusunda da büyük yol kat etti. Aynı zamanda 2 yıllık kurumsal akreditasyon almaya hak kazandı.” diye cevapladı.

  Üniversitemizin kurucusu merhum İzzet Baysal ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine Rektör Alişarlı, özetle çok kıymetli bu iki hayırseverin Bolu’da eğitim ve sağlık alanında çok büyük yatırımlar ve hayırlar yaptığına işaret etti; Bolu’nun İzzet Baysal’ın ismiyle anılan bir şehir olduğunun altını çizdi.

  Akademik kariyeri hakkında öğrencilere bilgi veren Rektör Alişarlı, hobilerini soran bir öğrenciye, kara kalem resim ve ebru çalışması yapmayı sevdiğini söyledi. Matematiğe her zaman ilgisi olduğunu vurgulayan Rektör Alişarlı, özellikle lise ve üniversite yıllarında çok yorgun olduğunda dinlenmek için cebir problemleri çözdüğünü ve futbol oynadığını söyleyerek öğrencilere teşekkür etti.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/szrb
  Önceki İçerik2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) ek yerleştirme kayıt işlemleri
  Sonraki İçerikSürdürülebilir sporcu beslenmesine dikkat çekildi