Medyanın gücüne dikkat çekildi

  Üniversitemizde, medyanın sorumluluğu ve gücünün ele alındığı, hızla değişen  teknolojik gelişmelerin medyanın işlevinde ve aktarımında yarattığı değişimlerin konuşulduğu Medya Söyleşileri etkinliği gerçekleştirildi.

  Medya Akademisi Derneği’nin (MAKDER) katkısıyla Sinema ve Dijital Medya Topluluğu tarafından İletişim Fakültesi’nde düzenlenen söyleşiye; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Dekan Prof. Dr. Emre Tandırlı, akademik ve idari yönetici ve personel ile öğrenciler katıldı.

  Medya Söyleşileri etkinliğinde; MAKDER Genel Başkanı Selçuk Taşdemir, TV100 Haber Editörü ve Muhabir Müge Yücetürk, TGRT Haber Gündem Editörü Yusuf Özgür Bülbül, İletişim Uzmanı ve İstinye Üniversitesi doktora öğrencisi Zuhal Sönmezer ve Milat Gazetesi Ekonomi Müdürü Fırat İpek öğrencilerle bir araya geldi.

  Konuk gazeteciler, kariyer tecrübelerini anlattı; teknolojik gelişmelerle birlikte medyanın rolünün ve işleyişinin değişebileceğini ancak gücünün ve sorumluluğunun her zaman önemini koruyacağına işaret etti.

  Etkinliğin sonunda konuk gazetecilere, teşekkür belgesi takdim edildi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/0us6
  Önceki İçerikUluslararası Helal Kongresi
  Sonraki İçerikESC programı tanıtıldı