Halkbank’tan öğrencilerimize kariyer eğitimi

  Halkbank Bolu Bölge Koordinatörü Yüsuf Ekşi, Bolu Meslek Yüksekokulu tarafından KARMER’in katkısıyla düzenlenen “Bankacılık Sektöründe Kariyer Yolculuğu” başlıklı konferansın konuğu oldu.

  Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konferansta Ekşi, bankacılık sektöründeki istihdam olanakları, mülakat süreçleri ve kariyer fırsatları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

  Konferansa; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Bolu İl Koordinatörü Mesut Çınar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Bolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Rahmi Yücel, KARMER Müdürü Doç. Dr. Murat Tarhan, akademik ve idari yönetici ve personel ile 400’ü aşkın öğrencimiz katıldı.

  İş dünyasının profesyonelleri ile buluşmanın önemi vurgulandı

  Konferansın açılış konuşmasını yapan Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Er, öğrencilerin teorik bilgilerin yanı sıra iş hayatındaki profesyonel isimlerle bir araya gelmelerini ve sektörle ilgili bilgi sahibi olmalarını önemsediklerini vurguladı.

  KARMER Müdürü Doç. Dr. Murat Tarhan ise, ulusal staj programı başta olmak üzere öğrencilerin sektörel deneyimini arttırabilmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini kaydederek, öğrencileri geleceğe sağlam bir şekilde hazırlamanın en önemli ve öncelikli görevleri arasında yer aldığını söyledi.

  Açılış konuşmalarının ardından Halkbank Bolu Bölge Koordinatörü Yüsuf Ekşi, Halkbank’ın öncelik değerleri, iş prensipleri, genç istihdamına yönelik kurumsal çalışmaları, Halkbank İnsan Kaynakları yapısı ve işe alım süreçlerini anlattı.

  “Halkbank ailesi arasında öğrencilerimizi de görecek olmak bizleri heyecanlandırıyor.”

  İletişim ve teknolojik gelişmelerin bankacılık sektöründeki önemine değinen Ekşi, “Günümüz iş hayatında önemli parametreler bulunmaktadır. Bunlar ise öncelikli olarak, iletişim ve teknoloji ile uyumluluktur. Bizler Halkbank ailesi olarak, dinamik bir yapıda ülkemize hizmet veriyoruz. Bu dinamizmin içinde siz değerli öğrencilerimizi de aramızda görecek olmak bizleri de heyecanlandırıyor.” diye konuştu.

  Soru cevap bölümünün ardından Halkbank Bolu Bölge Koordinatörü Yüsuf Ekşi’ye İİBF Dekanı ve Bolu MYO Müdürü Prof. Dr. Rahmi Yücel tarafından teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/qxx0
  Önceki İçerikSeminer / Güncel Hukuk Sorunları
  Sonraki İçerikHemşirelik Haftası Bolu ili etkinlikleri