Gölköy Kampüsünde Kültür Şöleni Yaşandı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Öğrenci topluluklarının birlikte gerçekleştirdikleri Bahar Şenlikleri, üniversitede öğrenim gören yabancı öğrencilerin katılımı ve renkli görüntülerle sona erdi.

  Endonezya, Sudan, Yemen, Bangladeş, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Moğolistan gibi ülkelerden gelerek AİBÜ’de öğrenim gören yabancı öğrenciler, Etkinlikler kapsamında Gölköy yerleşkesinde açtıkları stantlarda yöresel kıyafetlerinden yemek kültürlerine ve müziklerine kadar zengin kültürlerini tanıtma fırsatı buldular.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Üniversitemizde düzenlenen bahar şenliklerine katılarak, kültürlerini tanıtan yabancı öğrencileri makamında ağırladı ve Türk öğrencilerle birlikte düzenledikleri faaliyetler dolayısıyla teşekkür etti.

  Şenliklere katkı sağlayan Türkiye Kazak Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zafer Selvi ve dernek üyelerini de öğrencilerle birlikte ağırlayan AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun, konuklarına teşekkür etti. Dernek üyeleri ve öğrenciler de Rektör Coşkun’a ülkelerine özgü çeşitli hediyeler verdiler. Ziyarette, Doğu Türkistanlı Eldes Ordalaş, Orta Asya ülkelerine özgü telli bir çalgı olan dombırayla, ülkesinin ezgilerini çaldı.

  Öte yandan Rektör Coşkun, etkinliklere katkı sağlayan Öğrenci Topluluğu temsilcileri ile Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı personeline teşekkür etti.

   

  Önceki İçerikİzzet Baysal Şükran Günlerinde AİBÜ Öğrencilerinin Duyarlı Davranışı
  Sonraki İçerikAİBÜ ve Tayvan Arasındaki Diyalog Gelişiyor