Gerede MYO’dan şehitlere vefa yürüyüşü

  Üniversitemiz Gerede Meslek Yüksekokulu öğrencileri, akademik ve idari personel, ilçe protokolü ve vatandaşlar, Sarıkamış Harekâtı’nın 109’uncu yıldönümünde, aziz şehitlerimiz anısına saygı ve vefa yürüyüşü gerçekleştirdi.

  Gerede Kaymakamlığı, Gerede Meslek Yüksekokulu ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı kapsamında onlarca katılımcı, Arkut Dağı’na saygı ve vefa yürüyüşü yaptı; şehitlerimizi saygı, rahmet, minnet ve dualarla andı.

  Saygı yürüyüşüne; Gerede Kaymakamı Fatih Kaya, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Hakan Çambel, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Haydar Çetinkaya, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  Aziz şehitlerimiz dualarla anıldı

  Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından aziz şehitlerimiz anısına dualar edildi.

  Gerede Kaymakamı Fatih Kaya, yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada, şehitlerimizin bıraktığı bayrağı hakkıyla taşımanın hepimizin en mukaddes vazifesi olduğunu söyledi.

  Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise, aziz şehitlerimizi emanet ettiklerine sahip çıkarak rahmet ve minnetle anmaya devam edeceğimizi kaydetti; vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u da vefatının 87’nci yıl dönümünde yâd etti.

  Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Hakan Çambel ise, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olmanın bilinciyle tek yürek olmanın ve fedakâr ecdadımızı ve şehitlerimizi anmanın önemini vurguladı.

  Konuşmalar kapsamında Gerede Meslek Yüksekokulu öğrenci ve akademisyenlerine, Arkut Sporcu Eğitim Merkezi antrenör ve çalışanlarına ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür edildi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/sxuf
  Önceki İçerikÜniversitemize Deprem Kayıt ve İzleme İstasyonu Kuruldu
  Sonraki İçerikE-Spor Topluluğu’ndan Cem Ambarcı’yla söyleşi