Eğitim Fakültesi’nden ilahi ziyafeti

  Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Gül-Beste Dini Musiki Topluluğu sazende ve hanende ekibi tarafından ilahi ziyafeti sunuldu.

  İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen ilahi dinletisine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Aydın Him, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

  Şef Öğr. Gör. Savaş İnciroğlu yönetimindeki topluluğa, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üzeyir Ok gitarıyla eşlik etti.

  Gül-Beste Dini Musiki Topluluğu, güftesi Yunus Emre’ye ait rast makamında Şol Cennetin Irmakları ve hicaz makamında Göçtü Kervan ilahileri ile İsmi Sübhan Bülbül Kasidesi’ni, güftesi Pir Sultan Abdal’a ait Güzel Aşık Cevrimizi nihavend ilahiyi icra etti.

  Topluluk ayrıca uşşak makamında Seyreyle Güzel, segâh makamında Sevdim Seni Mabuduma ile rast makamında Gül Yüzünü Rüyamızda, Erler Demine Destur Alalım ve Ey Aşık-ı Dildâde ilahilerini icra etti.

  Büyük beğeni toplayan ilahi dinletisinin sonunda sazende ve hanendelere teşekkür belgeleri, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Aydın Him tarafından takdim edildi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/ltrz
  Önceki İçerikTayland Sukhothai Thammathirat Open University’den Eğitim Fakültesi’ne iş birliği ziyareti
  Sonraki İçerikTaziye mesajı ( Hatice Demir’in babasının vefatı)