BAİBÜ’den Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği”, hepimizin özlem duyduğu geleneksel çocuk oyunlarımızı, şarkılarımızı ve tekerlemelerimizi çocuklarla buluşturdu.

  Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Eğitimi AD Öğretim Görevlisi Gamze Çalık Çetin danışmanlığındaki Geleneksel Çocuk Oyunları dersi kapsamında, İzzet Baysal Kültür Merkezi’nde “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” düzenlendi.

  Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen şenliğe, Sınıf Eğitimi öğrencileri ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 2’nci sınıf öğrencileri katıldı. Aynı zamanda çocuk şarkıları ve oyunları yazan eğitimci Gamze Çalık Çetin’in müzikleriyle eşlik ettiği çocuklar, geleneksel oyunlarımızla tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.

  Etkinliğe; Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Ersin Aynal ve Öğretmenler Nurdan Serin Yavaş, Özcan Öztürk ve Nazmiye Ata ile üniversitemiz mezunu Elif Çelikbaş da katkı sundular.

  Geleneksel çocuk oyunlarımız ve şarkılarımız, çocukların, aidiyet ve güven duygularını geliştirmelerine, okuma yazma ve kavram eğitimi ile öz bakım becerilerini kazanmalarına yardımcı oluyor.

   

  Önceki İçerikAkademik Teşvik Yönetmeliğinde Değişiklik
  Sonraki İçerikBAİBÜ’de Engellilere Yönelik Toplumsal Algı Semineri