Akademik Teşvik Yönetmeliğinde Değişiklik

  Akademik Teşvik Yönetmeliğinde değişiklik öngören yönetmelik 17.01.2019 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Değerli akademisyenlerimizin 2019 yılı Akademik Teşvik Başvurularında söz konusu değişlikleri dikkate alarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

  Başvurular YÖKSİS Akademik Teşvik Robotu üzerinde aktif hale gelmiş olup, işlemlerde Akademik Teşvik Takvimi’nin dikkate alınması önemle duyulur.

  Akademik-Teşvik-Başvuru-Takvimi (Docx)

  Yönetmelik (Resmi) – PDF

  Akademik Teşvik Faaliyet Raporu (EXCEL)

  BAİBÜ 2019 YILI AKADEMİK TEŞVİK BAŞVURU TAKVİMİ
  TARİH YAPILACAK İŞ
  17-24 Ocak 2020 Öğretim elemanları tarafından, kadrolarının bulunduğu birimlerin bölüm başkanlıklarına, 2019 yılına ait akademik faaliyetlerine ilişkin olarak YOKSİS’ ten alınan çıktı ile birlikte, akademik faaliyetine ilişkin örnek ve belgeler de eklenerek başvuru yapılması.
  27-29 Ocak 2020 Öğretim elemanlarınca yapılan başvuruların, her bölüm ve anabilim dalı bünyesinde kurulan Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonları tarafından incelenmesi.
  30-31Ocak 2020 Başvuru ve başvuruyu değerlendirme kararlarının rektörlüğe bağlı bölümler, dekanlıklar veya müdürlükler tarafından komisyona gönderilmesi.
  3-6 Şubat 2020 Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu tarafından alınan başvuru ve başvuru değerlendirme kararlarının Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu tarafından incelenmesi ve nihai kararın verilmesi.
  7 Şubat 2020 Komisyon nihai kararlarının Üniversitemiz web sayfasından ilan edilmesi.
  10 -14 -Şubat 2020 Komisyon tarafından ilan edilen nihai kararlara itiraz süreci.
  17-21 Şubat 2020 İtirazların Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu tarafından değerlendirilerek kesin kararın verilmesi.

   

  Önceki İçerikŞehit Ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Aziz Milletimize Başsağlığı Mesajı
  Sonraki İçerikBAİBÜ’den Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği