AİBÜ’de Engelsiz Birimi Kuruluyor

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bilim Kültür ve Bahar Şenliği kapsamında engelli bireyleri de unutmadı. 10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında gerçekleşen etkinliklerde Altı Nokta Körler Derneği, “Karış, Karış” isimli tiyatro gösterisi sundu.

    AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Gümüşütekin büyük alkış alan tiyatro gösterisinden sonra yaptığı konuşmada, “Sergilenen tiyatro gösterisi engelli bireylerin hayatında, bizlerin farkında olmadığı birçok ayrıntıyı başarıyla işliyor. Ülkemizde 9 milyon civarında engelli bireyimiz var ve bunların büyük bir bölümü evlerine mahkum olmuş durumda. Engellilerin hayatın her alanında bulunmaları, kendilerine ve topluma yararlı olmaları bakımında bu tür etkinlikleri önemsiyoruz. Bu kapsamda üniversitemizde bir birim oluşturduk. Engelsiz biriminde görev alan tüm öğrencilerimize ve etkinliklerde görev alan Yrd. Doç. Dr. Elif Sazak Panar ve diğer tüm öğretim elemanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

    AİBÜ’de yapılan etkinliklerde öğrenciler ayrıca ebru, parmak boyama gibi etkinliklere katıldı. Öğretim Görevlisi İlknur Karageyik ve AİBÜ Engelli Öğrenci Birimi ise Sarıcalar Özel Eğitim Okulunda engelli öğrencilerle sanatsal etkinlikler gerçekleştirdiler.

    Önceki İçerik‘Bağımlılık Yapan Maddelerden Uzak Durulmalı’
    Sonraki İçerikAzerbaycan Milletvekili Paşayeva, Rektör Coşkun’u Ziyaret Etti