AİBÜ’de Düzenlenen LİNUX Kampı Sona Erdi

    AİBÜ’de düzenlen LİNUX kampı geniş katılımla gerçekleşti. Son beş yıldır üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen ve ülkemizin yetiştirdiği birbirinden değerli bilişimcilerin buluştuğu kamp, sertifika töreniyle sona erdi.

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezinde düzenlenen sertifika törenine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı İlker Tabak, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genel Sekreteri Halim Fidan, Linux Kullanıcıları Derneği Başkanı Volkan Uygun, İnternet Teknolojileri Derneği Başkanı Mustafa Akgül katıldı.

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde 5-20 Ağustos tarihleri arasında düzlenen 7. LİNUX kampı sona erdi. 400 katılımcı, 60 eğitimci Bolu’nun eşsiz güzellikleri içinde bir araya gelerek özgür yazılım LİNUX öğrenme ve geliştirmeye yönelik çalışma yaptılar. AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi dersliklerinde gerçekleştirilen kampta yer alan kurslar; Linux Sistem Yönetimi, Web Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme, Kriptografi ve TersKod Mühendisliğine Giriş, PHP ile Web Programlama, Ruby on Rails ile Web Programlama, Python / Django ile Web Programlama, Ağ Uzmanlığına Giriş, Java Programlamaya Giriş, Ağ Güvenliği ve Sızma Testleri, Web Önyüz (Front-end) Programlama konularında gerçekleşti.

    Önceki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Başsağlığı ve Kınama Mesajı
    Sonraki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Basın Açıklaması