AİBÜ Aday Memurları Yemin Ederek Asli Memurluğa Atandı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) düzenlenen törenle, 2011 yılında göreve başlayan 16 aday memur yemin ederek asli memurluğa atandı. Senato Odası’nda gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu ve daire başkanları ile idari personel katıldı.

  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Rektör Prof. Dr. Coşkun, aday memurların eğitim hayatları boyunca ve sonrasında verdikleri uzun uğraş ve emekler sonucunda devlet memuru olarak açılan kısıtlı kadrolara atanmayı başardıklarının altını çizerek, “Artık sizler de asli memurluğa atandınız. Böyle önemli bir kurumun üyesi olmak sizlere ayrıcalık kazandırıyor. Yemin töreninden sonraki memuriyet hayatınızda sorumluluklarınız daha da artıyor. Ne kadar iyi performans gösterirseniz hem çalıştığınız birimlerin hem de üniversitemizin gelişmesi, büyümesi ve iyi noktalara gelmesi daha hızlı olacaktır. Hepimiz üniversitemizin yükselmesi için gayret gösteriyoruz. Büyük başarılarla buraya geldiniz ve bundan sonra üniversitemize çok büyük katkılar sağlayacağınızdan hiç şüphem yok. Hepinize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

  Konuşmanın ardından 16 aday memur ellerini Türk Bayrağı’nın üstüne koyarak AİBÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görev yapan Özlem Ersöz’ün okuduğu metni tekrarlayarak yemin ettiler ve asli memurluğa atandılar.

  28 Temmuz-15 Ağustos 2011 tarihleri arasında göreve başlayan 16 aday memur, Temel ve Hazırlayıcı eğitim programları ile bu kapsamda düzenlenen sınavlar ile staj döneminde başarı göstermişti.

  Önceki İçerikAtölye Makinelerini Kendileri Üretip Okullarına Armağan Ettiler
  Sonraki İçerikBESYO Özel Yetenek Sınavı Yapılıyor