AI+AR:SDG Kişisel Afiş Tasarımı Sergisi

  Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Orhun Türker tarafından hazırlanan kişisel afiş tasarımı sergisinin açılışı 25 Aralık 2023 Pazartesi saat 15:00’de BAİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirilecektir.

  Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında yapay zeka ile hazırlanan 17 adet afiş tasarımı artırılmış gerçeklik desteği ile ziyaretçilerle buluşacaktır. İnsan hakları ve insana yakışır yaşamaya odaklanan 17 adet tasarım, sadece ilk bakışta görülebilen görsellerden değil, aynı zamanda artırılmış gerçeklik ile daha fazla içeriğe ulaşılabilen dijital bir boyuta da sahiptir.

  Sürdürülebilirlik kavramlarının yapay zeka ve artırılmış gerçeklik kavramı ile birlikte ele alındığı bu sergi, kendi kategorisinde dünyada ilk kez açılmış olacaktır. Tüm öğrencilerimiz, idari ve akademik personellerimiz sergiye davetlidir.

  Ziyaretçilerin sergi mekanına gelmeden önce akıllı telefonlarına aşağıdaki kare kodu okutarak Artivive uygulamasını indirmeleri önemle rica olunur.

  Artivive İndirin:

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/5yks
  Önceki İçerikAfgan Büyükelçiden Üniversitemize ziyaret
  Sonraki İçerikKıymetli annelerimize Mengen’de Gıda Akademisi eğitimi