AB Projesinin Sertifika Töreni AİBÜ’de Yapıldı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu’nun koordinatörlüğünü yaptığı ‘Ayakkabı Yapımında Yeni Tasarımların ve Üretim Tekniklerinin İncelenmesi’ adlı Avrupa Birliği projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti ve İspanya’ya giderek çalışmalar yapan 40 katılımcıya düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
  İzzet Baysal Kültür Merkezindeki törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer, söz konusu projeyle Gerede MYO ve özellikle bölgenin ağırlık noktası olan deri ve deri sanayisinin Avrupa’ya ve Dünya’ya transfer edilmesinin önemine değinerek, “Bunun anlamı aynı zamanda kültürel etkileşimdir. Derinin ayakkabıya dönüştürülmesinde yaptığımız yenilikleri onlara aktardık ve onlardan da yeni fikirler aldık. Kültürel etkileşimle her iki tarafta kazanır. Yeni düşünceler, ürünler ve pazarlar ortaya çıkar. Şehir ve ülke ekonomisine katma değer sağlar. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
  Proje hakkında detaylı bilgi veren Gerede MYO Müdür Yardımcısı ve Tekstil, Giyim, Ayakkabı, Deri Bölümü öğretim görevlisi Ayhan Milli ise, projenin sonuçları ile yaygınlaştırılması için yapılan faaliyetleri anlattı.
  Ardından, Gerede MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka ile Genel Sekreter Şerafettin Dağyıldızı ve Gerede MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İsmail Şahin’e sertifikaları Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer tarafından verildi.
  Gerede MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka ile AİBÜ Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sedat Akayoğlu ise diğer katılımcılara sertifikalarını takdim ettiler.

  Önceki İçerik25. Vergi Haftası Kutlanıyor
  Sonraki İçerikÜniversitemizin Kurucusu İzzet Baysal’ı Rahmetle Anıyoruz