Zorunlu ingilizce I ve ingilizce II derslerinin muafiyet sınavı duyurusu

  Üniversitemize bu akademik yılda kayıt yaptıran ve bölümlerinde birinci sınıfa başlayacak olan öğrencilerimizin alacakları İngilizce I ve İngilizce II dersleri için Muafiyet Sınavı yapılacaktır.

  Bu sınav hazırlık öğrencilerimizle ilgili değildir.

  Bilgi için tıklayınız: http://yabancidiller.ibu.edu.tr/component/k2/item/664-zorunlu-i-ngilizce-i-ve-i-ngilizce-ii-derslerinin-muafiyet-sinavi-hazirlik-ogrencileriyle-ilgili-degildir


  İngilizce I ve İngilizce II Muafiyet Sınavı
  Bu sınav Fakülteler / Meslek Yüksekokullarındaki zorunlu İngilizce, İngilizce I ve İngilizce II derslerinin Muafiyet Sınavı içindir (Hazırlık sınıflarındaki İngilizce dersleriyle ilgili değildir.). Üniversitemizde herhangi bir bölüme kayıt yaptırmış ve 1. sınıfa başlayacak olan bir öğrenciyseniz ilk iki dönem İngilizce I ve İngilizce II derslerini alacaksınız demektir. Eğer İngilizce seviyenizin iyi olduğunu düşünüyorsanız ve bu derslerden muaf olmak istiyorsanız Muafiyet Sınavına girebilirsiniz. Muafiyet Sınavına girmek zorunlu değildir. Girip girmemek tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Muafiyet Sınavından başarısız olan öğrencilerimizin herhangi bir kaybı olmayacak ve normal dönemlerinde bu dersleri alacaklardır. Adı geçen derslerden Muafiyet Sınavına girmek istiyorsanız aşağıdaki linkte verilen formu doldurmanız gerekmektedir. Bu sınava sadece 2023-2024 Akademik yılında üniversitemize ilk defa kayıt yaptıranlar girebilmektedir.
  Bu sınav aşağıdaki durumda olan öğrencilerle ilgili değildir:
  1. Bu sene hazırlık sınıfına başlayacak olanlar
  2. Eğitim dili %30 oranında İngilizce olan bölümler
  3. İngilizce Öğretmenliği bölümü
  4. Mütercim ve Tercümanlık bölümü
  BAŞVURU LİNKİ: TIKLAYINIZ
  • BAŞVURU TARİH ARALIĞI: 25-27 Eylül arası saat 17:00’ye kadar
  • SINAV TARİHİ: 29 Eylül 2023 Cuma
  • SINAV SAATİ: 10:00-12:00
  • SINAV YERİ: 28 Eylül’de eklenecektir.

  • Sınava kimlik kartı ile girilecektir. Ayrıca sınava giriş belgesine gerek yoktur.

  • Lütfen sınav öncesinde ve sonrasında sınavla ilgili yapılacak açıklamaları http://yabancidiller.ibu.edu.tr/ sitesinden takip ediniz.

  DİKKAT: Bu sınav öğrencilerimiz tarafından sıklıkla başka sınavlarla karıştırılmaktadır. Bu nedenle lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatle ve yavaşça okuyun. Sınavın sizinle ilgili olduğundan emin olmadan başvuru yapmayın.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/vj3c
  Önceki İçerikErasmus Programı için İngilizce Yeterlik Sınavı Hk. Duyuru
  Sonraki İçerikDeneme Erişimi: ProQuest Central Veri Tabanı