Ödüllü Ayvaz Elektromobil Takımından Alişarlı’ya Ziyaret ve Hediye

  BAİBÜ Ayvaz Elektromobil takımı Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı ziyaret ederek, Alişarlı adına yaptırdıkları takım forması hediye etti.

  BAİBÜ Makine ve Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin geliştirdikleri Ayvaz Elektromobil, TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen TÜBİTAK Efficiency Challange Elektrikli Araç Yarışlarına 3. Kez katılma başarısını gösterdi. Bu yıl 16’cısı düzenlenen yarışlar İstanbul Park Formula 1 pistinde yapıldı.

  Üniversitemiz öğrencilerinin başarı sembolü haline gelen Ayvaz Elektromobil, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir ilgiyle karşılaştı. Öğrencilerimizin kabiliyetleriyle daha da geliştirilerek; batarya, motor, elektrik ve mekanik aksamlarda tam yerlilikle etkinliklere katılım sağlayan Ayvaz Elektromobil görsel tasarımıyla da öne çıkıyor.

  Rektör Alişarlı Ayvaz Elektromobil Takımını, Senato Üyeleri Önünde Tebrik Etti

  Rektör Alişarlı kendisini ziyarete gelen başarılı takımı makamında kabul etti. Ziyarete Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Özyurt, Ayvaz Elektromobil Takım Kaptanı Enes Kalafat, Takım Kaptan Yardımcısı Muhammet Sefa Çalık katıldı. Rektör Alişarlı’ya üzerinde ismi yazılı takım forması hediye edildi. Rektör Alişarlı hediyelerinden dolayı öğrencilere teşekkür etti.

  Alişarlı, takım formasını giyerek senato toplantısına katıldı. Gençleri de toplantıya davet etti. Ayvaz Elektromobil Takımı kaptanı Enes Kalafat senatörlere proje, çalışmalar ve yarışma hakkında kısaca bilgiler aktardı. Rektör Alişarlı, takımın başarılarından gurur duyduklarını ve memnuniyetlerini ifade ederek tüm senato üyeleri adına tebrik ve teşekkür etti.

  Ayvaz Elektromobil’a Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü

  Mühendislik Fakültesi’nde bir yıldır süren çalışmaların meyvesini alan Ayvaz Elektromobil, TÜBİTAK Efficiency Challange Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülüne layık görüldü.

  Bakan Varank ve TÜBİTAK başkanı Mandal, Ayvaz’la Fotoğraf Çektirdi

  Dinamik ve güçlü tasarımı ve yeni rengi ile piste çıkan Ayvaz Elekromobil, Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve izleyicilerin ilgisini çekerek tam not aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker Ayvaz Elektromobil ile fotoğraf çektirdi.

  Ayvaz Elekromobil Takımı Üniversitemizi En İyi Şekilde Temsil İçin Çalışıyor

  Ayvaz Elektromobil takımı; Enes Kalafat Takım Kaptanı,  Muhammet Sefa Çalık Kaptan Yardımcısı, Berkcan Çiftci Motor-Mekanik Tasarım, Mert Can Aydın Taşıyıcı Sistem, Büşra Ercan Araç Kontrol Sistemi, Hayrettin Haney Batarya Yönetim Sistemi, Berkcan İleri Batarya Yönetim Sistemi, Mehmet Tetik Batarya Paketlemesi, Oğulcan Fidan Zımparacı, Kadircan Yıldırım Araç Kontrol Sistemi, Doğan Çeviren Tasarım, Bilal Kebapçı Tasarım, Melike Gürman Tasarım, Gizem Kıral Batarya Yönetim Sistemi, Kübranur Kafaoğlu Batarya Yönetim Sistemi, Aslı Kurutaş Batarya Yönetim Sistemi, Hüseyin Öztürk Araç Kontrol Sistemi, Gökan Kesekler Elektrik Tasarımı Kübra Gökmen Araç Kontrol Sistemi, Cihan Gücüoğlu Emekli Kaptan, Ömer Faruk Tuncay Taşıyıcı Sistem, Çağatay Yıldırım  Araç Kontrol Sistemi, Teknik Danışman Sedat Özer, akademik danışmanlar Kadir Geliş ve Alaaddin Osman Emiroğlu’ndan oluştu.

  Ayvaz Elektromobil Sponsorlarına Üniversitemiz Adına Teşekkür Ederiz

  Ülkemizin geleceği öğrencilerimizin öğrendikleri teorik bilgileri sahada pratiğe dökme imkânı tanıyan tatlı rekabetlerin yaşandığı TÜBİTAK Efficiency Challange Elektrikli Araç Yarışlarına katılmaları için maddi ve manevi tüm destekçilerine teşekkür ederiz.

  Sponsor ve destekçiler: Kromsan Isı Sanayi, İzzet Baysal Vakfı, Arı Ford Yedek Parça Servis, One Garaj, Nivova Reklam, Yeni Öztürk Kalıp, Caner Oto, Sem-Mak, Kırlıoğlu Explosive, Galip Bobinaj ve Sem-Mak.

  Önceki İçerik2020-2021 Akademik Yılı Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce I – II) Sınavı
  Sonraki İçerikTaziye Mesajı (Doç. Dr. Buket KIN TEKÇE’nin Vefatı)