Genç Öğretmenlerin Mezuniyet Heyecanı…

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezuniyet töreni, İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirildi. Törene, öğrenci ve ailelerinin yanı sıra Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar da katıldı. Mezuniyet belgelerini öğretim elemanlarından alan öğrenciler, Öğretmen Andı içerek mezun olmanın sevincini ve gururunu yaşadılar.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Sosyal Bilgiler AD Başkanı Prof. Dr. Cemal Avcı, bugün hüzün ve gururun iç içe yaşandığı bir gün olduğunu ifade ederek, “Ama genç arkadaşlarımız bilsinler ki bugün ayrılık günü değildir, bugün ancak lisans eğitimlerini tamamladıkları gündür. Bundan sonraki hayatlarında gerek meslek gerek akademik hayatlarında desteğimiz hep sürecektir.” diye konuştu.

  Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar ise, AİBÜ’nün 20 yılını tamamlamış üniversiteler içerisinde eğitim kalitesi ve vizyon olarak en gelişmiş üniversitelerden biri olduğunu vurgulayarak, “Bundan dolayı bütün öğrencilerimizin AİBÜ’den mezun olmanın haklı gururunu taşıdığına eminim.” dedi.

  Törende, öğrencilerimiz vefat eden değerli öğretim üyemiz Prof. Dr. Faruk Sancar Ozaner’i de andılar. İki öğrencimiz verdiği mini konserlerin ardından tek tek konuşarak duygularını ifade eden öğrencilerimiz, mezuniyet belgelerini alarak Öğretmen Andı içtiler ve keplerini havaya atarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

  Önceki İçerikÖğretim Elemanı Giriş Sınav Sonuçları
  Sonraki İçerikÖğretmenliğe İlk Adımlarını Attılar