BAİBÜ’de Eğitim Öğretimin Güz Döneminde Nasıl Yapılacağı Açıklandı

  Üniversitemiz Senatosunun bugün yaptığı toplantısında, Kovid-19 küresel salgını tedbirleri çerçevesinde öğrenci, idari ve akademik personel ile genel halk sağlığını tehlikeye atmamak, programların yeterlilik kazanımlarından taviz vermemek adına, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı güz dönemi derslerinin, bazı istisnalar dışında çoğunluğunu uzaktan öğretim yöntemiyle yapılması kararı alındı.

  Üniversite Senatomuzun toplantısı sonrasında yapılan açıklama şu şekilde;

  “1. Üniversitemizde, 2. Maddede belirtilen istisnalar dışında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm dersler eşzamanlı çevirimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

  1. Diş hekimliği Fakültesi 4 ve 5. sınıf, Tıp Fakültesi 4, 5 ve 6. sınıf uygulama dersleri pandemi şartlarına uygun olarak yeterli sayıda gruplara bölünerek yüz yüze yapılacaktır.
  2. Ara sınavlar çevirimiçi, dönem sonu sınavları ise her bir program için tek bir günde tamamlanacak şekilde farklı günlerde pandemi tedbirlerine riayet edilerek yüz yüze yapılacaktır.”

  Öğrencilerimiz Duyuruları Takip Etsinler

  Öğrencilerimizin eğitim öğretim ve sınav süreçleri ile ilgili daha detaylı bilgiler için üniversitemiz ve akademik birimlerin web sayfalarını yakından takip etmeleri gerekiyor.

  Ders Başı Yapacağımız Günlerde Buluşmak Dileklerimizle

  Toplum sağlığını ve öğrencilerin akademik ve mesleki kazanımlarını önceleyerek aldığımız bu kararın tüm öğrencilerimize, akademik ve idari personel ile ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

  Zor günler geçirdiğimiz bu dönemde, Kovid-19 küresel salgını ile mücadelede zor şartlarda görevlerini yerine getiren tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımızı iletiyoruz. Onları bu mücadelede desteklemek ve yalnız bırakmamak adına, Başta BAİBÜ ailesi olmak üzere ve tüm vatandaşlarımızı temizlik, maske ve mesafe kuralına uymaya, uymayanları uyarmaya davet ediyoruz. Bu zor günleri atlatıp, doğanın kalbindeki kampüslerimizde ders başı yapacağımız günlerde buluşmak için hep birlikte dua ediyoruz.

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü

  Önceki İçerikÖğretim Elemanı İlanı Ön Değerlendirme Sonuçları
  Sonraki İçerikÖğretim Elemanı Nihai Değerlendirme Sonuçları