AİBÜ’de Anıt Logonun Açılışı Yapıldı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (AİBÜ) amblemi şeklinde tasarlanan Anıt Logo, Rektörümüz Prof. Dr. Hayri Coşkun ve senato üyelerinin katıldığı törenle açıldı. Üzerinde Türk Bayrağı ile birlikte üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin ülkelerini temsilen 60 ülke bayrağının yer aldığı Anıt Logo, öğrencilerimizin anı fotoğrafları çektirebilecekleri bir mekân oldu. Anıt Logo, aynı zamanda, öğretim üyelerimizin açık havada ders işleyebilecekleri bir amfi olarak da kullanılabilecek.

  Akademik ve idari personel ile öğrencilerin de katıldığı törende Rektör Coşkun, senato üyeleri ile birlikte kurdele keserek Anıt Logo’nun açılışını gerçekleştirdi; ardından Anıt Logo önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

  Burada kısa bir konuşma yapan Rektör Coşkun, Anıt Logo’nun, öğrencilerimizin, arkadaşları ve aileleriyle birlikte anı fotoğrafları çekebilmeleri için tasarlandığını ifade ederek, özetle “Anıt Logo, yukarıdan bakıldığında üniversitemizin amblemini yansıtıyor. Amblemdeki yeşil çizgiler basamaklar şeklinde yapıldığı için, arzu eden hocalarımız burada derslerini işleyebilirler. Gece de aydınlatılan Anıt Logo, aynı zamanda öğrencilerimiz için hep birlikte oturup sohbet edebilecekleri bir mekân olarak da hizmet verebilecek. Uluslararası öğrencilerimizi de unutmadık. O öğrencilerimizin ülke bayraklarına da logomuzda yer verelim ki onlar da kendi ülkelerinin bayraklarının yer aldığı fotoğrafları, anıları arasında saklayabilsinler istedik. Anıt Logomuzun, öğrencilerimiz, ziyaretçilerimiz ve öğretim üyelerimiz için güzel bir hizmet vereceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

   

  Önceki İçerikAİBÜ’de Oda Müziği Konseri Büyük Beğeni Topladı
  Sonraki İçerikGerede MYO’da Karikatür Üzerine Söyleşi…