YENİGIDAM’da Düzenlenen Kursa Katılanlara Sertifikaları Verildi

  Üniversitemiz Yenilikçi Gıda Teknolojileri Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (YENİGIDAM) tarafından 14-18 Şubat 2022 tarihlerinde düzenlenen Moleküler Biyoloji Laboratuvarında Nükleik Asit (DNA ve RNA) Uygulamaları Kursu’na katılan kursiyerlere Katılım Belgeleri verildi.

  Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Gürel, YENİGIDAM Müdürü Doç. Dr. Turgay Pekdemir, Moleküler Biyoloji Laboratuvarında Nükleik Asit (DNA ve RNA) Uygulamaları Kursu Koordinatörleri Öğr. Gör. Dr. Muhammad Sameeullah ve Öğr. Gör. Dr. Şeyda Karabörk, akademisyenler ve kursiyerler katıldı.

  YENİGIDAM kursu, başta Üniversitemiz olmak üzere Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi’nde farklı disiplinlerden kursiyerlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Kurs kapsamında katılımcılara, moleküler tekniklerin teorik kısmı anlatıldı. Moleküler Biyoloji ve Mikrobiyoloji laboratuvarında ise, DNA ve RNA izolasyonu ile koloni PCR uygulamaları, katılımcılara ilk kez uygulamalı olarak yaptırıldı. Katılımcıların kurstan memnun ayrılması ve yeni kurslar düzenlenmesi talebi, kursun pozitif geri bildirimleri oldu.

  Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgeleri ile kurs koordinatörleri Öğr. Gör. Dr. Muhammad Sameeullah ve Öğr. Gör. Dr. Şeyda Karabörk ile kursun düzenlenmesinde emeği geçen personelimiz Pınar Yalçınkaya’ya teşekkür belgeleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Gürel tarafından verildi.

  Önceki İçerikBATIKAF Hazırlık Çalıştayı Gerçekleştirildi   
  Sonraki İçerikRektör Alişarlı BATIKAF Hazırlık Çalıştayında Emeği Geçenlere Teşekkür Etti