Yazar Öğrencimiz, Romanlarını Rektör Alişarlı’ya Hediye Etti

  Türk Edebiyatına iki roman kazandıran Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi 2’nci sınıf öğrencimiz Sıla Taşçı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı ziyaret ederek, “Kızıl Örtü” ve “Aynı Gezegende” isimli romanlarını tanıttı ve hediye etti.

  Genç yazarın 14 yaşında kaleme aldığı ve 17 yaşında Kutlu Yayınevi tarafından yayımlanan ilk kitabı Kızıl Örtü, 1915’te Çanakkale’de yazılan destanı anlatıyor. Savaş sırasında Rusya’dan Anadolu’ya kaçan Rus bir hemşirenin yaşadıklarını anlatan kitap, tarihi bir roman özelliği taşıyor.

  Geçtiğimiz yıl kaleme aldığı ve Dorlion Yayınlarından çıkan kurgu romanı Aynı Gezegende ise, iki çocukluk arkadaşının birbiriyle kesişen sırlarla dolu yaşamlarını, etkileyici bir üslupla okuyucuyla buluşturuyor.

  Taşçı: “Köroğlu Yazarlık Mektebi Bana Çok Şey Kattı”

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nün BAİBÜ’lü öğrencilerin kültür sanat ufuklarına katkıda bulunmak maksadıyla düzenlediği Köroğlu Yazarlık Mektebi’nin Hikaye-Roman Atölyesine de katılan genç yetenek Sıla Taşçı; “Çocukluk yıllarında başlayan yazarlık isteğim ve çalışmalarıma ek olarak Köroğlu Yazarlık Mektebi Hikaye-Roman Atölyesi bana çok şey kattı. Değerli Hocalarımızdan aldığımız dersler son kitabıma da büyük katkı sundu ve yön verdi. Bundan sonrası için daha iyi eserler yazabileceğimi görüyorum” dedi.

  Alişarlı “Başarılı Öğrencilerimiz Bize Gurur Veriyor”

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, imzalı iki kitabını kendisine hediye eden Sıla Taşçı’yı tebrik ederek, roman ve hikâyenin yanı sıra, şiir ve senaryo çalışmaları da olan Sıla’ya başarılarının devamını diledi. Alişarlı: “4 yıldır yürüttüğümüz Köroğlu Yazarlık Mektebimizin genç yeteneklere bu şekilde katkı vermesi bize gurur veriyor. Kendini edebiyat ve sanat alanında geliştirmek isteyen tüm gençlerimizi bu yıl da devam edecek olan 5. Köroğlu Yazarlık Mektebimize davet ediyorum” dedi. Alişarlı genç yazar Sıla Taşçı’ya başarılarının devamını dileyerek ziyareti ve hediye kitapları için teşekkür etti.

  Önceki İçerikBAİBÜ’nün Ortağı Olduğu 3 Büyük İstihdam Projesi Hayata Geçiyor
  Sonraki İçerikYÖK Başkanı Erol Özvar BAİBÜ’ye Geliyor