Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Hazırlık Öğrencilerine Oryantasyon Programı Düzenlendi

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Bölümü tarafından düzenlenen 2018-2019 Bahar Dönemi oryantasyon programına katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Alişarlı, öğrencilere, eğitim zamanlarını doğru şekilde yönetip değerlendirmelerini ve üniversitemizin kendilerine sunduğu imkânları en iyi şekilde kullanarak yabancı bir dil öğrenmelerini tavsiye etti.

  İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirilen oryantasyona; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın yanı sıra Genel Sekreter Doç. Dr. Samettin Gündüz, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hasan Birol Yalçın, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Oryantasyonda, üniversitemizin kurucusu merhum İzzet Baysal’ın 10 altın öğüdü okundu.

  Oryantasyonun açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Hasan Birol Yalçın, özetle “Yabancı Diller Yüksekokulu’nda eğitim faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Hedeflerimizden biri de yüzde 80-85 olan başarı seviyemizi yüzde 100’e çıkarabilmek. Derslere katılım oranı ile akademik başarı yüksek oranda korelasyon gösteriyor. Bu sebeple mutlaka dersleri takip etmenizi ve size sunulan imkânları kullanmanızı istiyoruz. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi seçkin, kaliteli, iyi bir eğitimi kendine şiar edinmiştir. Bu sebeple desteklerini esirgemeyen başta Rektörlüğümüz olmak üzere akademik ve idari personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum. 3 sene sonra İngilizceyi nerede öğrendiniz dendiğinde ‘Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrendim’ demeniz hepimizi gururlandırır. Biz hazırız, sizleri de bekliyoruz.” diye konuştu.

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ise, merhum İzzet Baysal’ın 10 altın öğüdü ile Hz. Mevlana’nın sözlerini ve öğütlerini değerlendirerek, zamanın en iyi şekilde yönetilip kullanılmasının önemini vurguladı.

  Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Alişarlı, özetle “Türkiye’de artık vakıf üniversiteleriyle birlikte 206 üniversite var. Yani her ilimizde üniversite var. Birçok üniversitenin öğrencilere sunduğu imkânlar küçük nüanslar dışında eşit. Bu nedenle genelde öğrenci okuyacağı şehri seçiyor. Bolu, etrafındaki illere baktığımızda yaklaşık 30 milyon insana komşuluk eden bir ilimiz. Aynı zamanda mütevazı, sakin, doğal güzellikleri olan huzurlu bir şehir. Böyle bir şehirde eğitim görmek büyük bir nimet diye düşünüyorum.  Üniversitemiz de böyle bir ortamda sizlerin başarılı olması için, huzur ve barış içinde okuması için elinden gelen gayreti gösteriyor. Bizler üniversitemize ayrılan bütçemizden, israf etmeden adil bir şekilde tüm birimlerimizin faydalanması için çalışıyoruz. Siz öğrencilerimizin de hem ilimizin hem de üniversitemizin sunduğu imkânları iyi bir şekilde değerlendirmenizi istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Rektör Alişarlı: “Kapımız Bütün Öğrencilerimize Açık”

  Öğrencilere üniversitemizde düzenlenen sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklere katılmalarını ve mutlaka yabancı bir dil öğrenmelerini tavsiye eden Rektör Alişarlı, özetle “Üniversitemizdeki etkinlikler en az eğitim faaliyetleriniz kadar önemli. Buralarda duyacağınız bir söz, bir cümle meslek seçiminizde, hayata bakışınızda size yön verecek, katkı sağlayacaktır. Şu anda 30’a yakın bölüme hazırlık veriliyor. Yüksekokulumuz bu noktada oldukça tecrübeli. Hem ana dili İngilizce olan hocalarımızla hem alanında iyi eğitim almış hocalarımızla size kaliteli bir eğitim veriliyor” dedi. Rektör Alişarlı, hem dekanlıkların hem de rektörlüğün kapılarının öğrencilerimize her zaman açık olduğunun altını çizerek sözlerini tamamladı.

  Oryantasyon programında; Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk İpek, Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sedat Akayoğlu ve Yabancı Diller Yüksekokulu Erasmus Koordinatörü Öğr. Gör. Dilda Göçmen Çelik birer sunum yaptılar.

  Önceki İçerikGerede’ye BAİBÜ’nün Sağladığı Katkı Daha da Artacak’
  Sonraki İçerikİBU/AJANDA Yeni Yüzüyle Yayında…