Üniversitemiz öğrencileri İsrail’i protesto etti

  Kendi topraklarında işgalci İsrail’in katliamlarına maruz kalan Filistinlilerin haklı mücadelesine bir destek de Üniversitemiz öğrencilerinden geldi. Öğrencilerimiz savaş suçu, insanlığa karşı suç ve soykırım suçlarını işleyen İsrail’i protesto etti.

  Ülkesini işgalcilere karşı savunan Filistinlilere karşı, hukuk tanımaz işgalci İsrail tarafından başlatılan katliamlar 7 Ekim tarihinden itibaren tüm dünyanın gündemindeyken geçtiğimiz gün Gazze’de İsrail tarafından bombalanan El-Ehli Baptist Hastanesinde şehit edilen 500 kişi sonrasında tüm dünyadan tepki yükselmiş, savaş suçlusu İsrail protesto edilmişti.

  Yaşanan katliamlara sessiz kalmayan Üniversitemiz öğrencileri Cuma Namazı çıkışında toplanarak Ericek İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii önünden Aktivite Merkezi’ne kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yapılan yürüyüş sonunda yapılan basın açıklamasında Filistinli kardeşlerimizin haklı davasına destek, katliamcı İsrail ve başta Amerika olmak üzere yandaşlarına tepki gösterildi. Yürüyüşe öğrencilerimizin yanı sıra Üniversitemiz senatosu üyeleri, daire başkanları, idari ve akademik personel de katıldı. Protesto eylemi yapılan dua sonrasında sona erdi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/obss
  Önceki İçerik“Haklı Davamız KUDÜS” Konferans
  Sonraki İçerik‘İlelebet Cumhuriyet, İlelebet Türkiye Yüzyılları’ / Afiş Sergisi