Üniversite-Sanayi İş Birliği Kapsamında Başoğlu Kablo ile Protokol İmzalandı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı.

  Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Başoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Öğr. Üyesi Önder Eyecioğlu, Songül Yorgun ile Ziraat Bankası Bolu Girişimci Şube Müdürü Hediye Kuru ve Portföy Yöneticisi Suat Ördek katıldı.

  BAİBÜ ve Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. arasında imzalanan protokolde BAİBÜ Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya, Fizik Bölümleri ve Bolu Meslek Yüksekokulu başta olmak üzere Üniversitemizin ilgili bölümlerinin öğrencilerinin yerinde eğitimleri ve ortak faaliyetler yapılması planlanıyor. Buna göre Üniversitemiz ön lisans, lisans, lisansüstü öğrenci ve mezunlarına yönelik ortak panel, sempozyum, konferans, çalıştay, seminer, meslek içi eğitimler, etkinlikler ile Ar-Ge çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri düzenlenebilecek. Protokol, iş yeri uygulamalı eğitimi faaliyetleri ve öğrenci istihdamları sağlamaya yönelik Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliğine uygun olarak düzenlendi.

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı yaptığı açıklamada imzalanan iş birliği protokolünden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, iş birliğinin Üniversite ve Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş.’ye hayırlı olmasını diledi. Rektör Alişarlı konuşmasında; “Üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde öğrencilerimiz aldıkları yerinde eğitimler sayesinde etkin öğrenme gerçekleştiriyorlar. Mezun olduklarında bu bilgileri sayesinde ülkemiz ekonomisinin önemli faktörü sanayi sektörüne katkı sağlıyorlar. Bu manada istihdam ve üretim bağlamında Ülkemize katkı vermekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

  Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Başoğlu, iş birliğinin gerçekleşmesinde emeği olanlara teşekkür ederek, Üniversitemizde öğrenim gören gençlerimizin eğitimlerine katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti, protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/7RY9
  Önceki İçerikYeni Atanan Sözleşmeli Personele Hizmet İçi Uyum Eğitimleri Başlıyor
  Sonraki İçerik5. Uluslararası Çevre Kimyası Kongresi ( EnviroChem )