Türkçenin Sesi Radyosu, AİBÜ Uluslararası Öğrencilerini Ağırladı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) eğitim gören uluslararası öğrencilerimiz, Türkçenin Sesi Radyosu’nda yayınlanan “Mikrofon Üniversitelerde” programına konuk oldular. Öğrenciler, üniversitemizi tanıttıkları programda, yurt dışında eğitim görmenin zor ve eğlenceli yönlerini de dinleyicilerle paylaştılar.

  Türk kültür, tarih, dil ve edebiyatının daha iyi tanıtılması ve öğretilmesi için araştırmalar yapma, bu konulardaki bilimsel çalışmaları destekleme ve sonuçları kamuoyuyla paylaşma faaliyetlerini yürüten Yunus Emre Enstitüsü’nün Türkçenin Sesi Radyosu’ndaki üniversiteleri ağırlayan programına, uluslararası öğrencilerimizin yanı sıra TÖMER Müdürü Doç. Dr. Halit Karatay ile öğretim elemanları da katıldı.

  Programda, AİBÜ ve TÖMER’in her geçen yıl büyüdüğünü ve geliştiğini anlatan Karatay, TÖMER’e olan ilginin de arttığına vurgu yaptı. Yunus Emre Enstitüsü’nün Türkçe eğitimine yaptığı katkıların önemine işaret eden Karatay, iki kurum arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi. TÖMER’in Hazırlık Bölümünü tamamlayarak halen AİBÜ’deki eğitimlerine devam eden Yahya Sonko ve Rizky Amalia ise Türkiye’de yaşamanın ve eğitim görmenin zor ve eğlenceli yönlerini anlattılar. Türk misafirperverliği ve yardımseverliği sayesinde zorlukları daha kolay aşabildiklerini ifade eden uluslararası öğrencilerimiz, Bolu’da eğitim görmenin çok keyifli olduğunu da sözlerine eklediler.

  Program, Türkçenin Sesi Radyosu Yayın Danışmanı ve Koordinatörü Alper Tuna tarafından yapılan hediye takdimi ile sona erdi.

  Önceki İçerikMilli Radyasyon Dedektörü Sensörlerinin Üretimine MARKA’dan Büyük Destek
  Sonraki İçerikSGK İl Müdürü Turan’dan Rektör Coşkun’a Ziyaret…