TÜHOM’dan Muhteşem Gösteri…

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu’nun (TÜHOM) Edirne’den Kars’a Anadolu’nun bütün renklerini sahneye taşıdığı muhteşem gösterisi beğeniyle izlendi.

    Danışmanlığını Öğr. Gör. Sıdıka Kilitçi’nin yaptığı TÜHOM, Kongre ve Kültür Merkezi Bordo salonda “Anadolu’nun Renkleri” temalı halk oyunları gösterisi sundu. Üniversite öğrencilerinin yanı sıra farklı kuşak ve meslek gruplarından yetişkinler ile çocukların oluşturduğu TÜHOM ekipleri, Aydın, Antalya, Kahramanmaraş, Van, Mardin, Trabzon ve Bolu yörelerine ait halk oyunları oynadılar; zeybek, çiftetelli, roman dansları sahnelediler. Düzce Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu Artvin ekibinin gösterisi de beğeniyle izlendi.

    Halk oyunları gecesi, 48 kişilik TÜHOM ekibinin gösterisiyle sona erdi. Bolu Atatürk Lisesi’nde halk oyunları oynamış farklı kuşak yetişkinlerin, geçmişi;  üniversite öğrencilerinin, bugünü; çocuk ekibinin ise yarını temsil ettiği gösteri göz doldurdu. Halk oyunları gösterisi, ödül takdiminin ardından sona erdi.

    Önceki İçerikResim Yarışması: “Hayalimdeki Bolu” ve Bolu Konulu Çocuk Şarkıları Beste Yarışması
    Sonraki İçerikAtık Malzemelerden Heykel Sergisi…