TÜHOM’dan ‘Anadolu’nun Renkleri’…

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu (TÜHOM) kuruluşunun 15’inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği ‘Anadolu’nun Renkleri’ halk oyunları gösterisiyle büyüledi. Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikte yaklaşık 100 dansçıdan oluşan TÜHOM ekibi, geceyi muhteşem bir gösteriyle sona erdirdi. TÜHOM’un gecesini Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu ile öğretim elemanları, Üniversitemiz personeli ve öğrenciler ilgiyle izledi.
    3 saati aşkın süren gecede; Bolu, Ege, Güneydoğu, Karadeniz, Trakya ve Makedonya Üsküp başta olmak üzere pek çok yöreye ait halk oyunlarını büyük ustalıkla sergileyen TÜHOM ekibi, gecenin sonunda ayakta alkışlandılar. TÜHOM’a Doç. Dr. Ahmet Serkan Ece yönetimindeki İzzet Baysal Gençlik Orkestrası ile İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan kaval sanatçısı Doç. Dr. Cihan Yurtçu eşlik etti. Danışmanlığını Öğr. Gör. Sıdıka Kilitçi, Başkanlığını Yılmaz Kara’nın yaptığı TÜHOM’da, farklı yaş ve meslek gruplarındaki yetişkinler de yer aldı.
    TÜHOM, 12 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30’da Kongre Merkezinde aynı halk oyunları gösterisini bir kez daha düzenleyecek. Etkinliğe, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ile Yönetim Kurulu üyeleri de katılacak.

    Önceki İçerikPedagojik Formasyon Başvuruları
    Sonraki İçerikDünya Hemşireler Haftası