Rektör Coşkun’dan, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na Müjde

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)Rektörü Prof.Dr.Hayri Coşkun, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu eğitim binasının, 2014 yılı sonuna kadar hazır olacağı müjdesini verdi.

  AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun, üniversiteye yeni kazandırılan Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Gerede Uygulamalı Bilimleri Yüksekokul Müdür vekili Doç. Dr. Ferudun Kaya, Gerede Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale, öğretim görevlileri ve idari personelinde yer aldığı ziyarette, Coşkun, öğrencilerle sohbet ederek sorunlarını dinledi.

  Tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını olabildiğince hızlı bir şekilde gidermeye çalıştıklarını belirten, Coşkun Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bina inşaatına yakın zamanda başlanacağını açıkladı.

  Coşkun, “Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binasının projesini geçen sene çizdirdik. Şu anda proje ihale aşamasına kadar geldi. Eylül ya da Ekim ayında binamızın temelini atmayı ve bir buçuk iki sene içerisinde de binamızı tamamıyla bitirmek niyetindeyiz.” dedi.

  Ziyarette öğrencilerle tek tek ilgilenen ve isteklerini not eden Coşkun, “Öğrenci odaklı bir yönetim anlayışı içerisindeyiz. Öğrencilerimizin, her zaman yanlarında olduğumuzu vurgulamak istiyorum.” diye konuştu.

  Türkiye’nin farklı illerinden öğrencilerin üniversitemize geldiğini görmekten büyük sevinç duyduklarını belirten Rektör Coşkun, öğrencilere, çevre illeri ziyaret etmeleri ülkemizin sahip olduğu güzellikleri yakından görmelerini tavsiye etti.

  Rektör Coşkun, Gerede’nin ardından Yeniçağa Meslek Yüksekokulunu da ziyaret etti.

  Önceki İçerikGüzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültesi, AB Projesi Kapsamında Bulgaristan’daydı
  Sonraki İçerikMudurnulu Minikler AİBÜ Ana Okulundaki Akranlarıyla Biraraya Geldi