Rektör Alişarlı, Mimarlık Fakültesi ve TÖMER Öğrencileriyle İftar Yaptı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Eşi, öğrencilerle iftar yemeğinde biraraya geldi.

  Rektör Alişarlı ilk olarak, Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftara; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaman, Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Eşleri, Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Leyla Alpagut, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Can Karagülle, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

  Rektör Alişarlı, iftar öncesi yaptığı konuşmada, “Mezun olacak öğrencilerimizin yolu ve bahtları açık olsun. Eğitim hayatlarında merdivenleri henüz çıkmaya başlayan öğrencilerimize de başarılar diliyorum. Bereketi bol nice iftarlara erişmek dileği ve duasıyla hayırlı iftarlar diliyorum.” dedi.

  TÖMER’in Düzenlediği İftar

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı daha sonra Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından BAİBÜ Sosyal Tesisinde düzenlenen iftar yemeğine de iştirak etti.

  İftara; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aydın Him, Prof. Dr. Samettin Gündüz, Prof. Dr. Mustafa Yaman, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Halit Karatay, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bayram Kaya, Türk Halk Müziği Uzmanı Kemal Bilsel Sarısözen, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

  Yüzyirmi öğrencinin katıldığı iftar sonrası Rektör Alişarlı ve Rektör Yardımcısı Aydın Him ayrı ayrı bir süre öğrencilerle sohbet etti. Kemal Bilsel Sarısözen de, farklı ülkelerden gelerek üniversitemizde öğrenim gören öğrencilere Türk halk müziği kültürü hakkında bilgiler verdi.

  Önceki İçerikBAİBÜ’lü İletişimcilerden Köy Okuluna Kitap Bağışı
  Sonraki İçerikEngelsiz Üniversite Ödülleri Sahiplerini Buldu