Rektör Alişarlı, Ayvaz Elektromobil Ekibini Tebrik Etti

  TÜBİTAK’ın Alternatif Enerjili Araç Yarışları’ndan iki ödülle dönen Ayvaz Elektromobil ekibi, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı makamında ziyaret etti. Öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Rektör Alişarlı, Ayvaz Elektromobil’in üniversite-sanayi iş birliğinin güzel bir örneğini oluşturduğunu ve bu işbirliğinin artarak devamını beklediklerini söyledi.

  Proje Danışmanı Doç. Dr. Ömer Özyurt ile Mühendislik Fakültesi öğrencileri, 6-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen yarışlarda elde ettikleri iki ödülü, Rektör Alişarlı’ya takdim ettiler. Ayvaz Elektromobil, 84 üniversite arasında yapılan teknik kontrolleri başarıyla geçerek yarışmaya katılmaya hak kazanan 38 üniversite içinde yer aldı.

  Öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalarla Ayvaz Elektromobil’in, tasarımını, üretimini ve yarışlardaki performansını yazılı ve görsel basın ile sosyal medyada etkin şekilde duyurdular. Ayvaz Elektromobil’i, üniversitemizde düzenlenen İzzet Baysal Şükran Günleri ile Bahar Şenlikleri’nde başarıyla tanıttılar. Özel sektör ve kamudaki ilgili yetkililere aracın tanıtımını yaptılar. Ayvaz’ın tasarım, üretim ve tanıtımında büyük bir özveriyle çalışan BAİBÜ ekibi, TÜBİTAK’ın “Tanıtım ve Yaygınlaştırma” ödülü ile “Kurul Özel Ödülü”ne layık görüldü.

  “Sponsor Firmalarımıza Teşekkür Ediyoruz”

  Ayvaz Elektromobil’e, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü öncülüğünde Bolu Belediyesi, Kocadağ Metal, Yorim Cam, Nivova Reklam, Hakan Unlu Mamulleri, Semercioğlu Makine, Makersan, Kayışoğlu Vinç, Narven, Bolu Kalıp ve Meral Balcı tarafından sponsor desteği verildi. Rektör Alişarlı, destek veren kuruluş ve firmalara teşekkür ederek, “Bu projeyle, üniversite-sanayi iş birliği meyvesini verdi. Ayvaz Elektromobil, üniversite-sanayi iş birliğinin güzel bir örneğini oluşturdu.” dedi.

  Ziyaretin sonunda Rektör Alişarlı, Ayvaz Elektromobil ekibine teşekkür plaketi ve hediye takdiminde bulundu.

  BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nin D 100 yolu üniversite sapağı üzerinde bulunan atölyesinde, Ayvaz Elektromobil hakkında Doç. Dr. Ömer Özyurt ile öğrencilerden bilgi aldı. Direksiyon koltuğuna oturarak aracı test eden Rektör Alişarlı, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi, ardından atölyede incelemelerde bulundu.

  Önceki İçerikTPFD Başkanı Hakan Ünsal: “Gölköy Spor Kompleksi Projesi, İhtiyacı Karşılayan Çok Başarılı Bir Proje”
  Sonraki İçerikGÜSAT Üyelerinden Çocuklara Armağan…