Parametrik Tasarım AİBÜ’de

    AİBÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, fakülteye getirilen cihazlar sayesinde artık tasarımlarında teknolojiden faydalanabilecek. Öğrenciler 2 gün devam eden seminerle Bilgi Üniversitesi öğretim üyelerinden tasarımda teknolojiyi nasıl kullanacaklarını öğrendiler.

    AİBÜ Mimarlık Bölümü öğrencileri fakültelerine gelen İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğretim üyeleri ile uygulamalı ders yaptı. AİBÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkan Vekili Yrd. Doç. Hasan Tahsin Selçuk’un organize ettiği seminere İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr Fulya Akipek, Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Yazar ve Öğretim Görevlisi Mehmet Ümit Meterelliyoz katıldı. AİBÜ’nün Mimarlık atölyelerinde uygulamalı olarak yapılan derse birinci sınıf ve dördüncü sınıf mimarlık öğrencileri iştirak etti.

    Parametrik tasarım bilgi ve değişkenlerden oluşan bir hesap çizelgesini ve şartları, senaryoları, etki ve tepkilerden oluşan eylemleri içeren bir tasarım setinin tümünü oluşturuyor. Bu model potansiyelleri bir araya getiren bir arayüz oluştururken, tasarım da uzlaşan kuralları belirliyor. Metin ise, üçboyutlu modellemelerden ve maketlerden oluşuyor ve genelde bilgisayar teknolojileri kullanılır.

    Önceki İçerikMimarlık Öğrencileri Yazı Yarışmasında AİBÜ’ye Ödül
    Sonraki İçerikAşçılar Yarışmasında Birinci Olan Öğrencilere Tebrik