Öğretmen Adaylarından Değerler Eğitimi…

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği AD ile Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen “Değerlerimizi Kaybetmeyelim” projesinin kapanış töreni gerçekleştirildi. Törene, Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, AİBÜ Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ile protokol üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

  Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Bahar, Yrd. Doç. Dr. Fatma Atalay, Yrd. Doç. Dr. Azize Aktaş Yasa ile Bolu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Güldemir’in yaptığı proje kapsamında AİBÜ öğrencisi 75 öğretmen adayı, 13-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında, 15 ilkokuldaki 630 öğrenciye değerler eğitimi verdi. Genç öğretmenler, “Sigara Hayat Söndürür”, “Sağlıklı Olmak için Fast Food’a Hayır”, “Doğa için El Ele”, “İnterneti Bilinçli Kullan”, “Kitap Oku, Okut” gibi 15 başlık altında, minik öğrencileri bilgilendirdiler.

  Projenin kapanış töreninde konuşan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, bilgi ve teknoloji çağında internetin hayatımıza girmesiyle birlikte bir değerler karmaşasının da ortaya çıktığını belirterek, Anadolu coğrafyasında yaşayan insanların tarihi, kültürel, insani, ahlaki ve dini değerlerine sahip çıkmak zorunda olduklarını, Değerlerimizi Kaybetmeyelim projesiyle bunu hedeflediklerini söyledi.

  “Bu Tür Projeler, Değerler Bağlamında Çok Daha Sağlam Durmamızı Sağlıyor.”

  Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar ise, üniversitemizin Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde pek çok proje ve çalışmayı hayata geçirdiğini, Değerlerimizi Kaybetmeyelim projesinin de bunun en güzel örneklerinden biri olduğunu ifade ederek, “Bu tür projeler, değerler bağlamında toplum olarak çok daha iyi ve sağlam durmamızı sağlıyor ve hem şimdiki nesil hem de gelecek nesilleri korumamızı sağlayacak bir kalkan olması açısından önem arz ediyor.” diye konuştu.

  Sınıf öğretmenlerinin müfredatlarda da çok sık vurgulanan tutum ve değerler eğitimini minik öğrencilere en iyi verebilecek öğretmenler olduklarını vurgulayan Bahar, çok zor ve çok önemli olan hizmet içi eğitimlerini, bu tür projelerle daha iyi duruma getirmeyi hedeflediklerini ifade ederek, projeye emeği geçen herkese teşekkür etti.

  Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı ise, özetle “Toplumsal yaşamımızda birtakım değerlerimizi kaybetmeyelim yerine geliştirelim demeliyiz diye düşünüyorum. Modern çağın bir değeri var, internet. Bundan kaçmanın imkanı yok. O halde ne yapacağız? Başkalarının yazdığı kodları kullanan değil, o kodları yazan ve geliştiren olmalıyız.” ifadelerini kullandı. Törenin sonunda, projeye emeği geçenlere ve öğrencilere teşekkür belgeleri takdim edildi.

  Önceki İçerikAİBÜ Öğrencilerine Seramik Ödülleri…
  Sonraki İçerikAİBÜ Senatosu, Terör Saldırılarını ve Sözde Ermeni Soykırımı İddialarını Kınadı