Öğrencimiz Ayşenur Duman, 24. Kış Olimpiyatları’nda Ülkemizi Temsil Ediyor

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü 4’üncü sınıf öğrencimiz Milli Sporcu Ayşenur Duman, Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen 24. Kış Olimpiyat Oyunları’nda Kayaklı Koşu dalında ülkemizi temsil ediyor.

  4-20 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kış Olimpiyatları’nda, 90’dan fazla ülkeden 2 bin 900 civarında sporcu, madalya hedefiyle mücadele ediyor. Halen eğitimine Üniversitemizde devam eden başarılı Milli Sporcu Ayşenur Duman da, Kayaklı Koşu branşında ay yıldızlı formayı giyiyor.

  2017 yılında Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nda ve 2018 yılında Güney Kore’de düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda da ülkemizi temsil eden Ayşenur Duman’ın, ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettiği pek çok derecesi ve ödülü bulunuyor.

  Rektör Alişarlı Başarılar Diledi

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Ülkemizi ve Üniversitemizi ulusal ve uluslararası yarışmaların başarıyla temsil eden ayrıca son olarak Çin’de düzenlenen 24. Kış Olimpiyatları’na katılan öğrencimiz Ayşenur Duman’ı tebrik ederek, milli takımlarımıza ve öğrencimiz Duman’a yarışmalarda başarı dileklerinde bulundu.

  Önceki İçerikProf. Dr. Ümid Karlı, Ülkemizi Dünya Güreş Federasyonu Bilim Kurulu Üyeliğinde Temsil Edecek
  Sonraki İçerikBAİBÜ, 15 Temmuz Derneği STK ve Basın Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı