Mudurnu’nun Geçmişine Yolculuk…

    Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAMER) konferanslarının bu haftaki konuğu Mudurnu’nun eski Belediye Başkanlarından Saffet Öztürk oldu. Öztürk, ‘Geçmişte Mudurnu’ konulu konferansta, ilçenin sosyal yaşamından tarihi mekanlarına yemeklerinden örf ve adetlerine kadar pek çok konuyu anıları eşliğinde anlattı.
    Konferansta, kültürümüzde çok önemli bir yeri olan ahiliğe değinen Öztürk, ahilik kültürünün Mudurnu’da da çok eski zamanlardan beri var olduğunu ve bu kültürün hala ilçemizde devam ettiğini söyledi. Mudurnu insanının çok misafirperver olduğunu da hatırlatan Öztürk, ‘Gelin misafirimiz olun.’ diyerek herkesi Mudurnu’ya davet etti. Konferansın sonunda Saffet Öztürk’e Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun adına teşekkür plaketi takdim edildi. Konferansı öğretim üyeleri ve öğrenciler ilgiyle takip ettiler.
    1929 yılında Mudurnu’da doğan Saffet Öztürk, Mudurnu Belediye Başkanlığının yanı sıra Bolu İl Genel Meclisi üyeliği de yaptı. Eğitim hayatının tümünü Mudurnu ve Bolu’da tamamlayan Öztürk, halen Mudurnu’da yaşıyor.

    Önceki İçerikKonser ve Dans Gösterisi
    Sonraki İçerikBESYO’da Mezuniyet Töreni Yapıldı